Moja córka wyjechała za granicę za pracą. Znalazła tam nie tylko lepsze zarobki, ale i męża. Kiedy na świecie pojawiły się bliźnięta, pojechałam do nich, żeby ich trochę odciążyć w opiece nad maluszkami. Z kilku miesięcy zrobiły się dwa lata.

Pracowali w tej samej firmie i nie było ich w domu w tych samych godzinach, ktoś musiał zostawać z dziećmi. Kiedy dzieci były już starsze, zdecydowaliśmy wspólnie, że mogę już wrócić do domu. Niestety w moim mieszkaniu czekała na mnie niemiła niespodzianka.

Podczas mojej nieobecności mój syn rozstał się z żoną. Wyprowadził się z jej mieszkania, a nie mając gdzie mieszkać, wprowadził się do mnie, nawet mnie o tym nie informując. Miał klucz, bo pod moją nieobecność miał doglądać domu.

Para/YouTube @Ploteczki
Para/YouTube @Ploteczki
Para/YouTube @Ploteczki

Nie wprowadził się sam. Mieszka tu wspólnie ze swoją nową partnerką, która jest aktualnie w ciąży. Przyznam, że to wyjątkowo trudna sytuacja. Nie wiem, co mam zrobić. To moje mieszkanie i wolałabym, żeby się wyprowadzili. Ta kobieta jest dla mnie całkiem obca! Tylko, jak wyrzucić z domu ciężarną kobietę?

Mam dwupokojowe mieszkanie, ale zaczyna się w nim robić coraz ciaśniej. Jak dojdzie małe dziecko, to tym bardziej nie będzie tu miejsca dla nas wszystkich. Ani ja, ani mój syn nie mamy pieniędzy, żeby kupić kolejną nieruchomość. Wychodzę na długie godziny z własnego domu, bo nie czuję się w nim swobodnie.

Syn nie widzi w tym nic dziwnego, że jego nowa partnerka traktuje mnie jak nieproszonego gościa w moim własnym mieszkaniu.

Nigdy nie wyobrażałam sobie, że w wieku sześćdziesięciu lat stanę się zbędna i ktoś inny będzie się rządził w moim domu. Syn myśli tylko o swojej ciężarnej żonie i absolutnie nie myśli o problemie mieszkaniowym.

Teściowa, syn, synowa/YouTube @Ploteczki
Teściowa, syn, synowa/YouTube @Ploteczki
Teściowa, syn, synowa/YouTube @Ploteczki

Dowiedziałam się, że moja nowa synowa ma rodziców na wsi. Próbuję się zebrać na odwagę, żeby powiedzieć jej, że powinna się przenieść do nich. Martwię się, że syn będzie miał mi to za złe, ale czy mam inne wyjście?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Kobieta powiedziała dzieciom, że okradziono ją ze wszystkich pieniędzy. Takiej reakcji z ich strony się nie spodziewała

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ewa Błaszczyk świętowała swoje 68 urodziny. Te wydarzenia położyły się cieniem na całym życiu aktorki

O tym się mówi: Zbrodnia w Poznaniu wstrząsnęła Polską. Sąsiedzi sprawcy nie kryją emocji. "Co mu dziecko złego zrobiło? Co zawiniło"