Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", w środowy poranek Polakami wstrząsnęły informacje o ataku nożownika, który zadźgał 5-letniego Maurycego. Choć lekarze starali się zrobić wszystko, żeby uratować 5-latka, rana okazała się śmiertelna. Okoliczni mieszkańcy nie mogą uwierzyć w to, co się wydarzyło i relacjonują, co się działo przed atakiem.

Atak nożownika w Poznaniu. Nie żyje 5-letniego Maurycego

Informacja o tym, że 71-letni mężczyzna dźgnął nożem 5-letniego przedszkolaka, wstrząsnęła całą Polską. Do zdarzenia doszło około godz. 10 przy ul. Karwowskiego na poznańskim Łazarzu. Z relacji świadków wynika, że po ataku na Maurycego, mężczyzna nie atakował innych dzieci. Został obezwładniony przez policjantkę po służbie i jeden z przechodniów.

Mieszkańcy ul. Karwowskiego nie mogą pogodzić się z tym, co się stało. Nikt nie rozumie, co mężczyźnie zawiniło małe dziecko. Jeden z okolicznych mieszkańców relacjonował, że 71-letni nożownik miał grozić nożem sprzedawczyni z pobliskiego sklepu.

"Mówił, że jeśli nie dostanie alkoholu, to wszystkich pozabija" - relacjonował mężczyzna cytowany przez "WP".

Oględziny miejsca zdarzenia/YouTube @WTK
Oględziny miejsca zdarzenia/YouTube @WTK
Oględziny miejsca zdarzenia/YouTube @WTK

Prokuratura o nożowniku z Poznania

W środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej przekazywał, że najprawdopodobniej 71-latek usłyszy prokuratorskie zarzuty w czwartek. Termin miał być związany z koniecznością zebrania pełnego materiału dowodowego.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że mężczyzna nigdy wcześniej nie był notowany. Jak podaje "TVN 24", mężczyzna przebywa w szpitalu w obecności mężczyzna. Policja wykluczyła jakikolwiek związek mężczyzny z zamordowanym dzieckiem.

Zabójstwo w Poznaniu/YouTube @TVP Info
Zabójstwo w Poznaniu/YouTube @TVP Info
Zabójstwo w Poznaniu/YouTube @TVP Info

Jeśli pojawią się nowe zarzuty w sprawie, z pewnością was o tym poinformujemy.

To też może cię zainteresować: Sytuacja zdrowotna Maryli Rodowicz zaskoczyła tysiące fanów piosenkarki. Wiadomo, co dzieje się z artystką. Przez głos może stracić ogromną sumę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Chryzantemy to nie jedyne kwiaty, jakie warto postawić na grobie. Które rośliny możemy wybrać na Wszystkich Świętych

O tym się mówi: Dyrektor szpitala w Nowym Targu dostał nagrodę finansową. Wiele osób nie kryje oburzenia i przypomina ciężarną