Jedna z czytelniczek portalu "Styl" postanowiła podzielić się swoją historią. Autorka listu przyznała, że niezbyt często znajduje czas, żeby odwiedzić swoją babcię, która przebywa w domu opieki. Na swoje usprawiedliwienie przyznała, że wydawało jej się, że seniorka nie może narzekać na brak zajęć. Kiedy wreszcie udała się w odwiedziny do babci, zamarła. Tak wyglądało życie seniorki w domu starców!

Moja babcia przebywa w domu starców

Autorka listu napisała, że jej babcia przebywa od kilku miesięcy w domu starców. Bliscy zdecydowali się tam umieścić seniorkę, bo ta miała coraz większe trudności z zadbaniem o własne potrzeby. Nie była w stanie samodzielnie robić zakupów, gotować sobie obiadu, czy sprzątać.

Bliscy seniorki nie mieli zbyt wiele czasu, żeby się nią zajmować. Każde z nich miało pracę i własne życie. Udało im się znaleźć placówkę, w której było wolne miejsce. Autorka listu była przekonana, że w tym miejscu jej babcia będzie miała zapewnioną dobrą opiekę i atrakcje, które szczelnie wypełnią jej czas.

"Miałam nadzieję, że zorganizują jej jakieś warsztaty z malowania czy nawet jakieś wieczorki taneczne! W końcu ją odwiedziłam i oniemiałam" - napisała "Zatroskana Wnuczka".

Seniorka/YouTube @TVP Info
Seniorka/YouTube @TVP Info
Seniorka/YouTube @TVP Info

Nie mogłam uwierzyć, że tak wygląda życie babci!

Kiedy autorka listu znalazła czas, żeby odwiedzić seniorkę, okazało się, że ta siedzi głównie w swoim pokoju, a jej jedyną rozrywką było oglądanie telewizji. Obsługa nie garnie się do tego, żeby zapewnić staruszkom jakiekolwiek atrakcje, które umiliłyby pobyty w ośrodku. Nie miała nawet do kogo otworzyć ust, bo większość pensjonariuszy jest przykuta do łóżka.

Kobieta nie ukrywa, że babcia wyglądała na bardzo przygnębioną i z nikim nie chciała z nią nawet rozmawiać. Było to niemiłe zaskoczenie dla autorki listu, która do tej pory była bardzo otwarta. Nie tknęła nawet ciastek, które przyniosła jej wnuczka.

"Już sama nie wiem, co teraz powinnam zrobić. Zabrać ją stamtąd? Ale kto się nią zajmie w domu?" - napisała.

Seniorka/YouTube @Aktualności 360
Seniorka/YouTube @Aktualności 360
Seniorka/YouTube @TVP Info

Co byście jej doradzili?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Musiałam podjąć radykalne kroki. Zmusiłam mamę do wyprowadzki z mieszkania do domu na wsi. Nie miałam innego wyjścia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeden z ostatnich wpisów Anny Bardowskiej wywołał w sieci ogromne poruszenie. Internauci nie zostawili na Bardowskich suchej nitki

O tym się mówi:Wszystkie głosy już policzone. PKW ogłasza wyniki Wyborów Parlamentarnych 2023 ze wszystkich obwodowych komisji