Jak przypomina portal "Goniec", TVP jest stacją, której obiektywizm i niezależność od obecnego obozu władzy, stawiana jest przez wiele osób pod dużym znakiem zapytania. W czwartek 13 października Telewizja Polska po raz kolejny dawała dowód na to, że wątpliwości wobec niej, wcale nie są bezpodstawne. Widzowie oniemieli, widząc to na ekranach swoich telewizorów.

Wieczór z orędziami

W czwartek wieczorem widzowie największych stacji telewizyjnych w naszym kraju mieli okazję obejrzeć dwa orędzia. Pierwsze wygłosił prezydent Andrzej Duda, drugie Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki. Obaj politycy odnieśli się w swoich orędziach do wyborów parlamentarnych, jakie odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Prezydent namawiał wszystkich do wzięcia udziału nie tylko w wyborach parlamentarnych, ale także w referendum, które będzie odbywało się równolegle. Tuż po wystąpieniu głowy państwa widzowie TVP mogli zobaczyć specjalny komunikat poprzedzający wystąpienie senatora Grodzkiego.

Informacja widoczna na ekranie oburzyła wszystkich, którzy mieli ją okazję zobaczyć. Co się na niej znalazło?

TVP emituje specjalny komunikat przed wystąpieniem marszałka senatu

Stacja w komunikacie poprzedzającym orędzie Grodzkiego stwierdziła, że zgodnie z prawem zobowiązana jest do nadania wystąpienia przedstawiciela Senatu. Dodała też, że "nie ponosi odpowiedzialności za wystąpienie".

Pracownicy TVP pokusili się jeszcze przed emisją orędzia o stwierdzenie, że zawiera ono "agitację i polemikę wyborczą" i stanowi naruszenie "zasady równości komitetów wyborczych w prezentowaniu bezpłatnych materiałów wyborczych na antenach Telewizji Polskiej S.A.".

Komunikat TVP przed orędziem Tomasza Grodzkiego/YouTube @Janusz Jaskółka
Komunikat TVP przed orędziem Tomasza Grodzkiego/YouTube @Janusz Jaskółka
Komunikat TVP przed orędziem Tomasza Grodzkiego/YouTube @Janusz Jaskółka

Niestety stacja wielokrotnie sama naruszał zasadę równości. W programach publicystycznych politycy obozu władzy stanowią większość, do tego często są w nich emitowane spoty wyborcze PiS-u, które służyć mają ilustrowaniu poruszanych tematów. Takiego zabiegu nie stosuje się jednak wobec opozycji.

A wy, co sądzicie o ostatniej decyzji TVP i wyemitowanym przez nich komunikacie?

To też może cię zainteresować: Kolekcjonerzy i pasjonaci PRL poszukują rzeczy z tego okresu. Za wiele z nich są w stanie zapłacić krocie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 27-letnia kobieta po cesarskim cięciu trafiła na OIOM. Jej życia nie udało się uratować. Rodzina nie ma wątpliwości, że lekarze popełnili błąd

O tym się mówi: Meteorolodzy zdradzili, jakiej pogody możemy spodziewać się w listopadzie. Czy możemy liczyć na polską złotą jesień