Strata bliskiej osoby nie jest łatwa i nigdy nie jesteśmy na nią gotowi. Wiem, co mówię, niedawno zmarł mój 76-letni tata. Odszedł nagle. Nigdy na nic nie chorował, dlatego tak wielkim szokiem dla wszystkich była jego śmierć.

Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki

Od lat nie mieszkałam z tatą. Wyjechałam na studia. Tam poznałam mojego męża i już zostałam w mieście. Tym bardziej cieszyłam się, gdy mój tata 15 lat temu poznał Grażynę. Podobnie, jak on, ona też była wdową. Dzieliło ich 12 lat, ale nikomu to nie przeszkadzało. Kochali się tak mocno i tak szczerze, że różnica wieku nikomu nie przeszkadzała.

Grażyna przeprowadziła się do domu taty, zostawiając mieszkanie swojej córce. Nie mogę o niej powiedzieć złego słowa. Świetnie opiekowała się tatą i domem. Przywróciła do życia ukochany ogród mojej mamy. Uprawiała w nim kwiaty i warzywa. Owocami swojej pracy chętnie się z nami dzieliła, za co byłam jej ogromnie wdzięczna.

Kiedy tylko moja macocha zadzwoniła, żeby poinformować nas o śmierci ojca, pojechaliśmy do mojego rodzinnego domu, żeby pomóc jej zorganizować ostatnie pożegnanie taty.

Dzień po pogrzebie taty, Grażyna zaczęła się pakować. Zamierzała jechać do córki i pomieszkać tam do czasu, aż sobie czegoś nie znajdzie. Powiedziałam jej, że nigdzie nie musi się wyprowadzać. To był też jej dom. To ona o niego dbała. Ja miałam swoje życie w mieście, a nie chciałam sprzedawać domu moich rodziców.

Kobiety/YouTube @Ploteczki
Kobiety/YouTube @Ploteczki
Kobiety/YouTube @Ploteczki

Kiedy ze łzami w oczach zaczęła mi dziękować, byłam już pewna, że podjęłam dobrą decyzję. Przynajmniej tak mogłam się odwdzięczyć za wszystko, co zrobiła dla mojego ojca przez wszystkie te lata.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Zobaczyłam babcie na cmentarzu. Aż przecierałam oczy ze zdumienia. Nie sądziłam, że babcia jest do tego zdolna

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wszystkich Świętych już za kilkanaście dni. Eksperci radzą, co zabrać ze sobą na miejsce spoczynku. Pewien trik przy porządkach zaskoczy wiele osób

O tym się mówi: Meteorolodzy zdradzili, jakiej pogody możemy spodziewać się w listopadzie. Czy możemy liczyć na polską złotą jesień