Elżbieta wróciła do domu z ciężkimi torbami w rękach. Kobieta poszła do kuchni i zaczęła rozpakowywać jedzenie do lodówki i szafek. Drzwi wejściowe otworzyły się, jej mąż wrócił z pracy.

"Cześć" powiedział mężczyzna. "Przyszedł do ciebie list".

"List?" Ela była zaskoczona. Wzięła od męża kopertę i ją otworzyła. Przeczytała wiadomość, a jej oczy z każdym słowem otwierały się coraz szerzej.

"Złe wieści?" zapytał ją zaniepokojony mąż.

"Sam zobacz" powiedziała, podając mu list. On też nie mógł uwierzyć w to, co widzi.

Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię

Jakiś czas później Ela spotkała się z matką.

"Życzę ci córeczko, aby twoje dzieci zajęły się tobą na starość tak, jak ty zajęłaś się mną" powiedziała do niej mama i odeszła, zostawiając Elę samą.

Renata nie rozumiała, jak jej własna córka mogła stać się tak zupełnie jej obca. Musiał to być wpływ jej męża. W końcu Renata i jej mąż wychowywali córkę i syna z miłością i troską. Robili dla nich wszystko. Niestety, kiedy córka dorosła okazało się, że w ogóle nie ma czasu dla rodziców.

Ela często chorowała, dlatego Renata nie była w stanie pracować. Szefowie nie patrzyli dobrze na kolejne dni wolne. Została w domu. Opiekowała się dziećmi i domem. Kiedy dzieci dorosły, Renata musiała się zająć swoją matką, która po udarze była zdana na innych. Nadal nie mogła iść do pracy. Dom utrzymywał mąż Teresy.

Kiedy zmarł mąż Renaty, dzieci już dawno miały swoje rodziny. Brakowało jej pieniędzy. Niska emerytura wystarczała jedynie na rachunki za media i jedzenie. Nie stać jej było na ciuchy.

To właśnie przy okazji kupna kurtki doszło do kłótni między Teresą a Elą. Syn natychmiast dał mamie połowę pieniędzy, ale córka wszczęła kłótnię.

"Mamo, skąd mamy dodatkowe pieniądze? Mamy dzieci, mamy kredyt hipoteczny. Ciężko pracujemy. Chcemy jechać na wakacje!".

Każda prośba o wsparcie ze strony córki kończyła się tym samym. Kiedy Renata po raz kolejny poskarżyła się sąsiadce, ta poradziła jej, żeby pozwała córkę o alimenty. Tak też zrobiła.

Starsza kobieta/YouTube @Czas na historię
Starsza kobieta/YouTube @Czas na historię
Starsza kobieta/YouTube @Czas na historię

Co o tym sądzisz?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Kiedy odszedł mój tata, matka wezwała mnie na rozmowę. To, co mi powiedziała, wywróciło moje życie do góry nogami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internauci przecierali oczy ze zdumienia. Danuta Holecka nie przypomina samej siebie. Jej najnowsze zdjęcie wywołało ogromne poruszenie

O tym się mówi: Do niecodziennych scen doszło w "Dzień dobry TVN". Marcin Prokop niespodziewanie na kolana. Co dokładnie się wydarzyło