Jak przypomina portal "Pomponik", Barbara Kurdej-Szatan rozstała się z TVP w niezbyt przyjemnej atmosferze. Wszystko po bardzo emocjonalnym wpisie aktorki na temat sytuacji, do jakich dochodziło na granicy polsko-białoruskiej. Z dnia na dzień, a właściwie z godziny na godzinę, aktorka straciła rolę w "M jak miłość" i w pozostałych projektach, w których brała udział. Jednak, jak sama mówi, to nie strata pracy była dla niej najgorsza.

Wpis Barbary Kurdej-Szatan rozpętał piekło

W grudniu 2021 roku Barbara Kurdej-Szatan zamieściła w mediach społecznościowych głośny wpis, w którym bardzo krytycznie oceniła to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej i zachowanie Straży Granicznej. Swoją wylewność aktorka straciła posadę w TVP. Sam ówczesny prezes stacji poinformował o jej zwolnieniu na Twitterze.

Aktorka straciła wówczas także wiele innych kontraktów reklamowych i usłyszała prokuratorskie zarzuty, choć sąd ostatecznie umorzył sprawę. Jednak najgorsza dla aktorki była fala hejtu, z jaką się spotkała.

"Przestraszyłam się hejtu, kiedy była na mnie nagonka polityczna. To było po prostu niebezpieczne, zaczęłam się bać o życie rodziny i siebie. To było trudne, bolesne i przerażające" - powiedziała Basia Kurdej-Szatan w podcaście u Ładnego Bebe.

Hejt nie tylko w sieci

Aktorka przyznała, że internauci mieszali ją z błotem. Była też obiektem ataku ze strony "Wiadomości" TVP, w których nagminnie cytowano jej wpis, nie uwzględniając przy tym kontekstu. Kurdej-Szatan przypomniała, że jej emocjonalną reakcję wywołały nagrania pokazujące, jak traktowane na granicy są kobiety z małymi dziećmi.

Niestety z atakami aktorka mierzyła się nie tylko w cyberprzestrzeni, ale także na ulicach. Opowiedziała o sytuacji, w której została zwyzywana przez kobietę na ulicy, czego świadkami były jej dzieci. Nie ukrywała, że bardzo się bała tego, do czego mogą się posunąć hejtujące ją osoby.

Barbara Kurdej-Szatan. Źródło: youtube.com
Barbara Kurdej-Szatan. Źródło: youtube.com
Barbara Kurdej-Szatan. Źródło: youtube.com

Spodziewaliście się, że było aż tak źle?

To też może cię zainteresować: Matka Tomasza Komendy podzieliła się smutną refleksją na temat syna. "Nie mam już nadziei. To koniec, zamknięty rozdział"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internauci przecierali oczy ze zdumienia. Danuta Holecka nie przypomina samej siebie. Jej najnowsze zdjęcie wywołało ogromne poruszenie

O tym się mówi: Wiele osób idąc na cmentarz, zabiera ze sobą sól. Powód wiele osób zaskoczy. Patent cieszy się coraz większą popularnością