Jak przypomina portal "Goniec", herbata jest jednym z najbardziej znanych na całym świecie napojów. Zawdzięcza to zarówno aromatowi i smakowi, ale także wielu prozdrowotnym właściwościom. Jak się okazuje, torebki po herbacie także mogą się nam przysłużyć w dość zaskakujący sposób. Wystarczy wrzucić ją do toalety. Przyniesie to spore korzyści!

Wrzuć torebkę po herbacie do toalety!

Każdy z nas po zaparzeniu herbaty w torebeczkach, wyrzuca je do kosza. To spory błąd, bo można je jeszcze wykorzystać. Dzięki nim możemy zadbać o czystość toalety. Dzięki nim możemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Wystarczy wrzucić saszetkę z naturalnych włókien do muszli klozetowej i pozwolić uwolnić jej właściwości.

To nie jedyne co "potrafi" torebka herbaty. Możemy dzięki niej powalczyć z osadami i zabrudzeniami toalety. Wystarczy wrzucić 3-4 torebeczki do muszli i pozostawić je tam na kwadrans. Po tym czasie spłukujemy wodę. Zwolennicy tej metody zachwalają, że nic nie radzi sobie z osadami tak, jak właśnie liście herbaty.

Herbata/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie
Herbata/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie
Herbata/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie

Ważne! Nie należy przesadzać z ilością torebek wrzucanych do toalety, żeby nie zatkać jej i nie narobić sobie problemu.

Czyszczenie i dezynfekcja

Jeśli wykorzystamy do czyszczenia herbaty ziołowe, zyskamy działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Szczególnie dobrze sprawdzą się tu herbatki z szałwii lekarskiej, podbiału pospolitego, mięty pieprzowej, imbiru, czy korzenia prawoślazu.

Należy pamiętać, że domowe triki i patenty, nie zastąpią regularnego czyszczenia toalety. Mogą być za to dodatkowym wsparciem.

Herbata/YouTube @Marek Skoczylas
Herbata/YouTube @Marek Skoczylas
Herbata/YouTube @Marek Skoczylas

A wy, do czego wykorzystujecie torebki herbaty?

To też może cię zainteresować: Wiele osób idąc na cmentarz zabiera ze sobą sól. Powód wiele osób zaskoczy. Patent cieszy się coraz większą popularnością

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internauci przecierali oczy ze zdumienia. Danuta Holecka nie przypomina samej siebie. Jej najnowsze zdjęcie wywołało ogromne poruszenie

O tym się mówi: Mieszkańcy jednego z polskich miast nie kryją oburzenia pomysłem księdza zarządzającego cmentarzem. Na mogiłach ich bliskich pojawiły się napisy