Moja córka wyszła za mąż rok temu. Muszę przyznać, że nie przypadł mi do gustu jej wybranek. Już w trakcie pierwszego spotkania nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia. Nie mam żadnych uprzedzeń, po prostu widzę, że kompletnie nie pasuje do mojej córki.

Moja córcia ukończyła studia z wyróżnieniem, miała najlepsze oceny na roku, a zaraz po ukończeniu nauki dostała pracę w prestiżowej firmie. Nie może też narzekać na zarobki. Mój zięć ukończył ledwie szkołę średnią. Nie zdecydował się na studia. Nie poszedł też do pracy, bo jak twierdzi "nie będzie tyrał za grosze".

Mężczyzna/YouTube @Ploteczki
Mężczyzna/YouTube @Ploteczki
Mężczyzna/YouTube @Ploteczki

W czasie, kiedy moja córka pracuje i odnosi kolejne sukcesy zawodowe, mój zięć zalega na kanapie i całymi dniami tylko ogląda telewizję. Nie jestem w stanie dostrzec w nim niczego, za co moja córka mogła go pokochać.

Ja też całkiem nieźle sobie radzę. Dorobiłam się trzech mieszkań. Dwa z nich to kawalerki. Jedną z nich zajmuję ja, drugą córka. Mam jeszcze trzypokojowe mieszkanie, które wynajmuje. Moja córka nigdy nie prosiła mnie o więcej, bo podobnie, jak ja, chce zapracować na sukces.

Ostatnio zauważyłam, że moja córka zaczęła częściej mnie odwiedzać. Zwykle przychodziła sama. Od razu domyśliłam się, że coś jest nie tak. Jak się szybko okazało, wcale się nie myliłam.

Ostatnio przyznała, że jej mąż chciałby powiększenia rodziny, ale w jednopokojowym mieszkaniu będzie im za ciasno z dzieckiem. Zięć wymyślił sobie, że powinnam oddać im moje trzypokojowe mieszkanie. Jego bezczelność nie zna granic!

Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki

Powiedziałam córce, żeby na dzieci zdecydowała się dopiero w chwili, kiedy będzie mieć pewność, że jej mąż będzie w stanie utrzymać dzieci i rodzinę. To on powinien zadbać o dom, a nie liczyć, że dostanie wszystko na tacy.

Powiedziałam jej, że może mu powtórzyć moje słowa. Jestem pewna, że ten leń niedługo zostawi moją córkę. Nie ukrywam też, że bardzo by mnie to ucieszyło. Jestem pewna, że czas wszystko ułoży tak, jak powinno być.

Zgadzacie się?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Zdecydowałam się wynająć pokój młodemu mężczyźnie. Nie spodziewałam się, że będzie to najlepsza decyzja w życiu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Porażające nagranie obiegło media. Tak wyglądały ostatnie chwile 26-letniego Dmytra. Dziewięć osób usłyszało zarzuty

O tym się mówi: Anna Dereszowska gościła w show Marzeny Rogalskiej. Takiego przebiegu rozmowy nikt się nie spodziewał. Doszło do rękoczynów