Jak przypomina portal "Pomponik", nazwisko Pauliny Smaszcz nie znika z pierwszych stron gazet i portali plotkarskich. Przez lata starała się, żeby nie postrzegano jej aktywności przez pryzmat medialnej aktywności i popularności media. W ostatnim czasie jednak nawet niezbyt dociekliwy obserwator może stwierdzić, że buduje swój wizerunek właśnie na tym, że była kiedyś żoną Macieja Kurzajewskiego.

Rozstali się po 20 latach

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski rozstali się po 23 latach małżeństwa. Smaszcz wskazywała, że rozwód był jej pomysłem. Z jej słów wynikało, że mąż ograniczał jej potencjał, nieustannie podcinając jej skrzydła.

W książce "Bądź Kobietą Petardą! Jak zająć się sobą i żyć świadomie" przekonywała, że najbardziej brak wsparcia ze strony męża odczuła w chwili, kiedy przyszło jej się mierzyć z poważną chorobą.

Smaszcz borykała się z poważnymi problemami z kręgosłupem, które omal nie przykuły jej do wózka inwalidzkiego. Choć ostatecznie udało jej się uniknąć kalectwa, zdała sobie sprawę, że musi zacząć nowy rozdział życia, w którym nie ma dla Macieja Kurzajewskiego miejsca.

Paulina Smaszcz/YouTube @Teren Rebelianta
Paulina Smaszcz/YouTube @Teren Rebelianta
Paulina Smaszcz/YouTube @Teren Rebelianta

Wzloty i upadki

Po rozstaniu z mężem Paulina Smaszcz kreowała się na osobę, której wreszcie udało się znaleźć szczęście, rozwinąć skrzydła i spełnić wszystkie zamierzenia. Ten starannie zbudowany wizerunek runął niczym domek z kart, kiedy na jaw wyszedł związek Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego.

W ostatnim roku nie raz mieliśmy okazję słyszeć i czytać wiele wypowiedzi Pauliny Smaszcz, w którym główny nacisk położony jest właśnie na jej małżeństwo z Kurzajewskim i fakt, że była kiedyś żoną. Tego samego tematu dotyczył jeden z ostatnich wpisów Kobiety Petardy. Postawiła w nim dość śmiałą tezę, że lepiej być wdową, niż rozwódką.

"A ja mam taką refleksję, że w tym kraju lepiej być wdową, niż byłą żoną. Chociaż społeczeństwo niesłusznie patrzy na wdowy z litością, bo czasem jest to dla nich jedyna droga do wolności. A na byłe żony, społeczeństwo patrzy z nienawiścią, bo miały odwagę, bo mówią jak było i jeszcze znajdują w sobie, apetyt na życie" - napisała Smaszcz.

Paulina Smaszcz/YouTube @Super Express2
Paulina Smaszcz/YouTube @Super Express2
Paulina Smaszcz/YouTube @Super Express2

Stwierdziła również, że kobiety, które poradziły sobie po rozwodzie są zmuszane przez społeczeństwo do "siedzenia cicho" i "łykania jak pelikan wszystkich bredni exa z nową babe u boku". Dodała, że polskim mężczyznom wybacza się wszystko, kobietom nic.

Co sądzicie o ostatnich wynurzeniach Pauliny Smaszcz?

To też może cię zainteresować: Tak Annę Przybylską wspominają jej dzieci. Słowa najmłodszego syna aktorki poruszą każdego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prowadząca "Wiadomości" odtrąbiła sukces. Edyta Lewandowska mówi o znokautowaniu konkurencji. O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Fani Dody nie kryją radości z ostatnich doniesień. Pytają, czy ich idolka wróciła do byłego partnera. Najnowsze zdjęcia nie pozostawiają złudzeń