"Dziś wieczorem nie wrócę do domu sam" powiedział syn do starszej matki. "Ma cię tu nie być" dodał i wyszedł, trzaskając drzwiami. Kiedy ucichły jego kroki, kobieta podniosła się i spakowała kilka swoich rzeczy do torby. Nie będąc w stanie powstrzymać cisnących się do oczu łez, wyszła z domu.

Było dziś wyjątkowo zimno. Starsza kobieta, owinięta szalem, szła ulicą, desperacko próbując odpędzić swój smutek. Syn, z którym mieszkała przez całe życie, nagle oświadczył, że nie chce już widzieć jej w domu. Łzy napływające do oczu łzy, które sprawiały, że ciągnąca się przed nią droga się rozmazywała.

Na szczęście anioł stróż nad nią czuwał. Zziębniętą staruszkę zauważyła jej sąsiad. Widząc jej zapłakaną twarz, nie przeszedł obojętnie. Zapytał kobietę, co się stało, a ta opowiedziała mu o tym, jak potraktował ją własny syn.

Seniorka/YouTube @Ploteczki
Seniorka/YouTube @Ploteczki
Seniorka/YouTube @Ploteczki

Mężczyzna był wstrząśnięty relacją sąsiadki. Znali się dość dobrze od dłuższego czasu. On chętnie pomagał jej w drobnych remontach, naprawiał zepsute sprzęty, a ona odwdzięczała się mu pysznymi ciastami i obiadami.

Zaprosił ją do siebie. Nie mógł pozwolić, żeby starsza pani marzła na zimnie. Mieszkał sam od dłuższego czasu. Miał wolny pokój. Uznał, że im obojgu przyda się towarzystwo. Do tego starsza pani tak bardzo przypominała mu matkę, która od dawna nie żyła.

Spędziła noc w jego mieszkaniu. Następnego dnia miał wolne, więc zaproponował wspólny spacer po parku. Seniorkę zaskoczyła uwaga, jaką jej poświęcał. Jej syn nigdy nie zachowywał się w podobny sposób.

"Nie mogę patrzeć, jak twój syn cię traktuje" powiedział mężczyzna. "Zasługujesz na coś zdecydowanie lepszego".

Dni mijały, a seniorka nadal znajdowała przyjazny kąt u sąsiada. Dbali o siebie nawzajem.

Pewnego dnia do mieszkania mężczyzny przyszedł syn starszej pani. Nie mógł uwierzyć własnym oczom, jak jego matka odżyła. Chciał, żeby wróciła do domu, ale kobieta nie zamierzała wracać do syna.

Mężczyzna/YouTube @Ploteczki
Mężczyzna/YouTube @Ploteczki
Mężczyzna/YouTube @Ploteczki

"Może teraz zrozumiesz, jak ważne jest docenianie bliskich" powiedział sąsiad, zamykając drzwi.

To też może cię zainteresować: Alicja Majewska nie może liczyć na wysokie świadczenie z ZUS. Tak dorabia do głodowej emerytury. Może liczyć na spore pieniądze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jan Holoubek wyreżyserował film poświęcony Tomaszowie Komendzie. "Żałuję, że ta historia nie ma szczęśliwego finału"

O tym się mówi: Wciąż trwają poszukiwania Krzysztofa Dymińskiego. Internauci wskazują kolejny trop. To tam chłopak mógł się pojawić