Mam 43-letniego syna. Jakiś czas temu się rozwiódł. Zostawił żonę dla młodszej kobiety. Nie robiłam mu z tego powodu wymówek. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby mój syn był szczęśliwy. Trochę niepokoiły mnie głosy, że dziewczyna wyszła za niego tylko dla pieniędzy, ale starałam się im nie dawać wiary.

Niedługo po ślubie syn i jego ukochana powiedzieli nam o ciąży. W trakcie jednego z badań okazało się, że mój syn doczeka się męskiego potomka. To było spełnienie jego marzeń. Zawsze marzył o synu, który odziedziczy w przyszłości po nim firmę.

Także mojego męża bardzo ucieszyła ta wiadomość. Cieszył się równie bardzo co Michał. Zawsze chciał, żeby jego wnuk odziedziczył imię po nim. Postanowiliśmy porozmawiać z synem i synową o wyborze imienia.

Ojciec i syn/YouTube @Ploteczki
Ojciec i syn/YouTube @Ploteczki
Ojciec i syn/YouTube @Ploteczki

"Wybraliście już jakieś imię dla syna?" zapytałam synową.

"Nie myślałam jeszcze o tym" odpowiedziała, co bardzo mnie ucieszyło.

"A co powiesz na nazwanie syna po dziadku?" zaproponowałam.

W pierwszej chwili Monika pomyślała, że mówię o jej ojcu, kiedy wyprowadziłam ją z błędu i powiedziałam, że bylibyśmy szczęśliwi, gdyby nadała chłopcu Alfred.

Para/YouTube @Ploteczki
Para/YouTube @Ploteczki
Para/YouTube @Ploteczki

"Nie ma mowy" powiedziała stanowczo. "Z takim imieniem będzie mocno wyśmiewany. Nie będzie nosił takiego imienia".

Jej opór nie specjalnie mnie zdziwił. Nie spodziewałam się, że od razu da się przekonać. Najbardziej zasmuciło mnie to, że mój własny syn nie poparł nas, tylko stanął po stronie swojej żony.

Widziałam, jak ta decyzja rozczarowała mojego męża. W jednej chwili opuścił go cały entuzjazm. Tak cieszył się z wnuka.

A wy, jak oceniacie decyzję Moniki?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Starsza sąsiadka zauważyła, że ​​dzieci były same w domu od kilku dni i wezwała policję. Otwierając drzwi mieszkania, wszyscy zamarli

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Daria została matką w wieku 13 lat. Ojcem dziecka miał być jej 10-letni kolega. Jak potoczyły się losy młodej matki

O tym się mówi: Jan Holoubek wyreżyserował film poświęcony Tomaszowie Komendzie. "Żałuję, że ta historia nie ma szczęśliwego finału"