Jak przypomina portal "Super Express", jednym z mniej znanych proroctw jest przepowiednia z Tęgoborzy. Powstała 23 września 1893 roku w pałacu Wielogłowskiego. Choć dziś niewiele osób o niej pamięta, ci, którzy znają jej treść, wskazują, że znajduje się w niej wiele trafnie przewidzianych wydarzeń z historii Polski i świata. Znajdziemy w niej nie tylko zapowiedź powrotu Gdańska i Mazur do Polski, ale także wybuch wojny na Ukrainie.

Sprawdzona przepowiednia

Przed 130-laty w tęgoborskim zamku miały wybrzmieć słowa przepowiedni mówiąca o tym, co czeka nasz kraj i świat. Choć miała powstać 23 września 1893 roku, choć jej tekst publicznie ukazał się dopiero w marcu 1939 roku w "Ilustrowanym Kuryerze Codziennym" z marca 1939 r.

Interpretujący tęgoborską przepowiednie wskazują, że trafnie przewidziała zbrojną napaść Niemiec na Polskę. Tak interpretowany jest fragment o "czarnym orle", "krzyżackich obyczajach" i "ciężkich zmaganiach z butą Teutona".

W przepowiedni trafnie zapowiedziano powrót pod zwierzchnictwo naszego kraju Gdańska i Mazur.

Seans spirytystyczny/YouTube @Telewizja Republika Kalenarz Historyczny
Seans spirytystyczny/YouTube @Telewizja Republika Kalenarz Historyczny
Seans spirytystyczny/YouTube @Telewizja Republika Kalenarz Historyczny

Konflikt na Ukrainie i Polska od morza do morza

Przepowiednia miała również trafnie przewidzieć rosyjską agresję na Ukrainę. Mają o tym mówić wersy mówiące o "stepie objętej pożarem", a także o Odessie, Kijowie i Czerkasach, które będą "bastionami Europy". Zdniem interpretatorów w przepowiedni z Tęgoborzy wieszczona jest klęska Rosji.

Mają o tym świadczyć słowa o "strwożonym barbarzyńcy, któr umknie na zawsze do Azji" i te mówiące o upadku "niedźwiedzia po drugiej wyprawie".

Jak się okazuje, nie wszystkie słowa przepowiedni się wypełniły. Wciąż na realizację czekają zapowiedzi "Polski od morza do morza".

Kryształowa kula/YouTube @Topowa Dycha
Kryształowa kula/YouTube @Topowa Dycha
Kryształowa kula/YouTube @Topowa Dycha

Co sądzicie o przepowiedni z Tęgoborzy?

To też może cię zainteresować: Jolanta Kwaśniewska zaliczyła sporą wpadkę. Aż trudno było oderwać oczy. Wszystko się nagrało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W „Faktach” TVN ostro rozprawiono się z Telewizją Polską. Prowadząca program Anita Werner nie zostawiła na stacji suchej nitki. Widzowie otwarli usta

O tym się mówi: Kto może pojawić się na weselu Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Iza Krzan postanowiła zabrać głos w sprawie