Jak przypomina portal "Goniec", choć nie wszyscy okres PRL wspominają dobrze, nie brakuje osób, które gotowe są zapłacić sporo za "artefakty" pochodzące z tego czasu. Jeden z reliktów słusznie minionej epoki może się wydawać nam całkowicie bezużyteczny. Nie brakuje jednak osób, które poszukują właśnie jego! O czym dokładnie mowa?

Sprawdź, czy nie masz tego w domu!

W wielu domach znajdziemy jeszcze pamiątki z czasów PRL-u. Poszukiwane są kryształy, monety i sprzęt z tego okresu. Co ciekawe, także dokumenty mogą okazać się prawdziwym skarbem. Jednym z nich jest książeczka mieszkaniowa.

W okresie PRL-u na książeczkach mieszkaniowych wielu Polaków gromadziło swoje oszczędności. Odkładane pieniądze miały zostać w przyszłości przeznaczone na zakup nieruchomości. Wydawane były przez PKO Bank Polski. Jeśli wciąż macie je w domu, w dalszym ciągu możecie je spieniężyć. Trzeba spełnić jednak pewne wrunki. Jakie?

Książeczka Mieszkaniowa PKO/YouTube @Aktualności 360
Książeczka Mieszkaniowa PKO/YouTube @Aktualności 360
Książeczka Mieszkaniowa PKO/YouTube @Aktualności 360

Książeczka mieszkaniowa może być sporo warta

Właściciele książeczek mieszkaniowych z okresu PRL mogą liczyć na zastrzyk gotówki. Chodzi nie tylko o środki zgromadzone na książeczce, ale także ze względu na przysługującą jej posiadaczom premię gwarancyjną. Ta ostatnia należy się wszystkim, którzy utworzyli książeczki mieszkaniowe przed dniem 24 października 1990 roku.

Osoby, które założyły książeczkę już po tej dacie, mogą liczyć jedynie na otrzymanie wkładu początkowego wraz z należnymi odsetkami. Aby je odebrać, należy zarejestrować książeczkę w banku i poczekać na wyznaczenie terminu wypłaty środku.

Pieniądze te mogą zostać przeznaczone nabycie nieruchomości, na remont już posiadanego lokum, spłatę rat kredytu spółdzielczego, czy wkład własny do kredytu.

Macie książeczkę mieszkaniową?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Cichopek wrzuciła zdjęcie i ogłosiła cudowne wieści. Są bardzo szczęśliwi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wyciekły zarobki Agnieszki Chylińskiej i Justyny Steczkowskiej. Kwoty robią wrażenie. Na ile mogą liczyć inni polscy artyści

O tym się mówi: Danuta Holecka przerwała milczenie. "To bardzo przykra sytuacja". Zabrała głos w sprawie Michała Adamczyka