Ksiądz Sebastian Picur, znany z popularności na platformie TikTok, nie unika trudnych pytań i zawsze chętnie dzieli się swoją wiedzą i przekazuje duchowe nauki internautom. Tym razem podjął temat chipsów o smaku bekonu i odpowiedział na pytanie, czy można je jeść w piątki, kiedy katolicka tradycja nakazuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ksiądz Picur, duchowny pochodzący z Podkarpacia, zdobył ogromną popularność w całej Polsce dzięki swoim aktywnościom na TikToku. Jego otwarte podejście do trudnych pytań i komunikatywność sprawiły, że jego nagrania stają się często komentowane i szeroko omawiane w mediach społecznościowych. Duchowny nie boi się trudnych tematów i chętnie angażuje się w dyskusje z internautami.

Tym razem internauci zapytali ks. Picura o to, czy jedzenie chipsów o smaku bekonu w piątek jest grzechem związanym z naruszeniem postu. W katolickiej tradycji, piątek to dzień, w którym katolicy powinni wstrzymywać się od spożywania mięsa. Jednak co w przypadku chipsów, które smakują jak bekon?

Ksiądz Picur stanął na wysokości zadania i wyjaśnił, że chipsy o smaku bekonu nie są problemem w kontekście przestrzegania postu w piątki. W swojej odpowiedzi podkreślił, że chipsy tego rodzaju nie zawierają mięsa, a jedynie preparaty aromatyzujące, takie jak barwniki i inne substancje smakowe.

Warto zaznaczyć, że ksiądz Picur na platformie TikTok nie tylko odpowiada na nurtujące pytania, ale także głosi Słowo Boże, modli się publicznie i przekazuje duchowe nauki. Jego aktywność zdobyła uznanie wśród młodego pokolenia, które docenia jego otwartość i dostępność w sferze duchowej.

To też może cię zainteresować: Wiele osób nie ma pojęcia o tym dodatku. Do wzięcia ponad 500 złotych. Kto może otrzymać pieniądze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Król Karol III wspomina swoją mamę. W specjalnym nagraniu postanowił poświęcić kilka słów również swojej żonie