Świat stracił wybitnego biznesmena i kontrowersyjną postać - Mohameda Al-Fayeda. Miliarder z egipskimi korzeniami, znany z posiadania prestiżowych nieruchomości i przedsiębiorstw, zmarł w wieku 94 lat. To on przez wiele lat próbował rozwikłać tajemnicę tragicznego wypadku, w którym zginęła księżna Diana i jego syn Dodi. Dla niektórych pozostaje tajemnicą, dla innych obsesyjną teorią spiskową.

Wiadomość o śmierci miliardera przekazała jego rodzina w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie klubu piłkarskiego Fulham. Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie, Mohamed Al-Fayed zmarł spokojnie 30 sierpnia 2023 roku. Ceremonia pogrzebowa odbyła się już w piątek.

Mohamed Al-Fayed był nie tylko przedsiębiorcą, ale także postacią publiczną, której przypisuje się skomplikowaną historię związaną z tragicznym wypadkiem w Paryżu w 1997 roku. Wówczas to, księżna Diana i jego syn Dodi, w którym Mohamed Al-Fayed widział przyszłego zięcia królowej Wielkiej Brytanii, stracili życie w kolizji samochodowej. Miliarder publicznie oskarżał brytyjskie służby specjalne o zamach na życie pary, twierdząc, że istniała konspiracja, aby zapobiec małżeństwu księżnej Diany z muzułmaninem.

Jego oskarżenia nie ograniczały się jedynie do księcia Filipa, ale obejmowały także króla Karola III, byłego premiera Tony'ego Blaira oraz dwóch byłych szefów londyńskiej policji i CIA. Wszystkie te teorie spiskowe wywołały kontrowersje i przyciągnęły uwagę mediów na całym świecie.

Oficjalne śledztwo w sprawie wypadku wykazało, że główną przyczyną tragedii była nadmierna prędkość kierowcy, który uciekał przed paparazzi. Wskazuje to na tragiczny wypadek, ale Mohamed Al-Fayed do końca swojego życia nie przestawał poszukiwać prawdy.

Miliarder Mohamed Al-Fayed odszedł, pozostawiając po sobie nie tylko bogactwo, ale także tajemnicę i wiele pytań bez odpowiedzi. Jego spuścizna obejmuje zarówno sukcesy biznesowe, jak i długotrwałą pasję w poszukiwaniu sprawiedliwości dla swojego syna i księżnej Diany.

To też może cię zainteresować: Znany lekarz podjął temat śmierci klinicznej. Przerażające słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Córka Anny Marii Wesołowskiej zdziwiła wszystkich. Niewiarygodne czym się zajmuje