"Od dawna budzi to ogromne zainteresowanie i emocje – śmierć i to, co może następować po niej. Teraz znany onkolog Jeffrey Long podzielił się swoją opinią, uważając, że istnieje uzasadnienie dla istnienia "życia po śmierci". Przedstawiając swoje argumenty, specjalista przedstawił kilka dowodów na to twierdzenie."

"Od dawna ludzi intryguje i przeraża kwestia "życia po śmierci". Wielu z nas zastanawia się, co naprawdę dzieje się po naszym odejściu z tego świata. Różne religie i wierzenia proponują różne scenariusze, takie jak inna rzeczywistość, reinkarnacja w innym ciele lub nawet całkowita pustka. Jednakże, pomimo wielu teorii, nikt nie może być pewien, która z tych wizji jest prawdziwa.

Jedynym sposobem na bliższe zrozumienie zjawiska "życia po śmierci" jest dokładniejsze przyjrzenie się doświadczeniom osób, które przeżyły bliskie spotkanie ze śmiercią (NDE). To właśnie na takich badaniach opiera się praca Jeffrey'a Longa, uznawanego za jednego z najwybitniejszych onkologów na świecie.

"Podczas wywiadu z portalem Insider, Jeffrey Long opowiedział o swojej badawczej karierze, w trakcie której przeanalizował około 5 tysięcy przypadków doświadczeń bliskich śmierci. Twierdzi, że fascynuje się tym tematem od ponad 40 lat i nieustannie gromadzi nowe dowody na poparcie swojej tezy. Pomimo wstępnego sceptycyzmu, który towarzyszył mu na początku badań, z czasem przekonał się, że uzyskane wyniki są niepodważalne.

Pierwszy raz natknął się na ten temat jako student, przygotowując się do zajęć w bibliotece. Jednak obecnie jest przekonany, że osoby przeżywające śmierć kliniczną, nawet te uznawane za klinicznie zmarłe, mogą doświadczyć zjawiska śmierci klinicznej, które może stanowić dowód na istnienie życia po śmierci. Przedstawia swoje wyjaśnienie tego zjawiska.

Long zauważył, że choć każdy pacjent przeżywa swoje doświadczenie śmierci klinicznej w unikalny sposób, istnieją pewne wspólne motywy, które pojawiają się we wszystkich opowieściach. Około 45% badanych przez niego pacjentów opisało uczucie, jakby opuszczało swoje ciało."


To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz ma powody do radości. Być może niebawem spełni się jej ogromne marzenie. O czym mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tomasz Kammel niedawno rozstał się z wieloletnią partnerką, a do mediów trafiły nowe powalające informacje. Prezenter postanowił przestać coś ukrywać

To też może cię zainteresować: Katarzyna Cichopek zdobyła się na szczere wyznanie. "Wiele mnie kosztowały". O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TVP po raz kolejny uderza w stację TVN. Oberwało się także Andrzejowi Piasecznemu. Stacja odtworzyła nagranie z domu piosenkarza

O tym się mówi: Sandra Kubicka nie była w stanie powstrzymać łez. Wszystko po telefonie od lekarza. "Dlaczego to wszystko dzieje się akurat mi"