Jak podaje portal "Polsat Sport", Dawid Kubacki bierze udział w zmaganiach w ramach Igrzysk Europejskich. Czwartkowy konkurs skoczek zakończył na 10. lokacie. Przy okazji zmagań Kubacki powiedział kilka słów na temat stanu swojej żony, która niedawno zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Dramatyczna końcówka sezonu

19 marca na długo zapisze się w pamięci rodziny Kubackich. To właśnie wtedy życie Marty zawisło na włosku. Żona skoczka trafiła do szpitala w ciężkim stanie, a lekarze zaczęli walkę o jej życie. Dawid Kubacki nie od razu zakończył swoje zmagania w Pucharze Świata, tracąc lokatę w czołowej trójce.

Pod znakiem zapytania stanęła dalsza kariera skoczka. Na szczęście kolejne tygodnie przynosiły coraz lepsze wieści na temat stanu zdrowia Marty Kubackiej. Żona skoczka mogła wyjść ze szpitala, a jej stan okazał się na tyle dobry, że Dawid Kubacki mógł wrócić do treningów.

"W przerwie wiosennej nic nie trenowałem, Miałem inne rzeczy na głowie, w związku z sytuacją rodzinną. Odpocząć się na pewno nie udało, ale wróciłem do treningów wtedy, co pozostali zawodnicy" - powiedziała skoczek w rozmowie z "Polsat Sport", dodając, że fakt, że zaczął treningi normalnie, to najlepsza ocena stanu, w jakim jest jego ukochana.

Dawid Kubacki / YouTube:  Skijumping
Dawid Kubacki / YouTube: Skijumping
Dawid Kubacki/YouTube @skijumping

Zmagania skoczków

W czwartek Dawid Kubacki i pozostali reprezentanci naszego kraju stanęli do zmagań o medale igrzysk olimpijskich. Niestety Polakom nie udało się wywalczyć we wczorajszym konkursie żadnego krążka. Najlepszy z naszych, Piotr Żyła, zakończył zmagania na 7. miejscu. Dawid Kubacki był 10. Kamil Stoch zajął 22. lokatę. Juroszek był 27, a Zniszczoł 32.

Skoczkowie wskazują, że są na dość intensywnym etapie przygotowań do sezonu letniego i odczuwają zmęczenie. Przyznawali, że brakuje im świeżości i raczej żaden z nich nie spodziewał się, że uda mu się zawalczyć o podium.

Czwartkowy konkurs wygrał Dawid Tschofenig z Austrii. Drugi był jego rodak Jan Hoerl, a trzeci Szwajcar Gregor Deschwanden.

Wyniki czwartkowego konkursu/Twitter @Igryska Europejskie 2023
Wyniki czwartkowego konkursu/Twitter @Igryska Europejskie 2023
Wyniki czwartkowego konkursu/Twitter @Igryska Europejskie 2023

Oglądaliście czwartkowe zmagania skoczków narciarskich?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Dowbor zdradziła, co przyniesie jej przyszłość. Czy fani dziennikarki doczekają się potwierdzenia informacji o nowej pracy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Kobieta nakryła narzeczonego na zdradzie. Nie zamierzała mu tego darować. Zdecydowała się na niecodzienny krok

O tym się mówi: Polacy muszą się przygotować na spore zmiany. Wielu z nas czeka obowiązkowa wymiana banknotów. Wiele z nominałów może stracić ważność, a także wartość