Jak przypomina portal "Pomponik", królowa Elżbieta II zasiadała na brytyjskim tronie przez 7 dekad. W tym czasie powstało wiele zapisków, z których wiele ma charakter prywatny. Karol III polecił, żeby zaufany pracownik dworu przejrzał dokumenty jego matki i wybrał te, które mogą ujrzeć światło dzienne.

Sekretne zapiski królowej Elżbiety II ujrzą światło dzienne?

Pałac Buckingham poinformował o zapiskach Elżbiety II, które powstawały w trakcie jej 70-letniego panowania. Wiele wskazuje na to, że niebawem dzienniki zmarłej monarchini mogą ujrzeć światło dzienne. Wybór tego, co może zostać opublikowane, a co powinno zostać tajemnicą, powierzono kamerdynerowi królowej Paulowi Whybrewowi.

Wśród dokumentów, jakie pozostawiła po sobie królowa, znajdziemy korespondencję, jej notatki, a także dziennik, jaki prowadziła od chwili objęcie brytyjskiego tronu. Wielu sympatyków Elżbiety II bardzo chciałoby poznać treść dziennika, który z pewnością odsłoniłby nieznane nam oblicze królowej.

Nie brakuje głosów, że jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, żeby publikować tego rodzaju dokumenty. Innego zdania jest zasiadający na tronie król Karol III.

Królowa Elżbieta II / YouTube: BBC
Królowa Elżbieta II / YouTube: BBC
Królowa Elżbieta II / YouTube: BBC

Kiedy moglibyśmy poznać zapiski Elżbiety II

Nie wiadomo, kiedy zapiski królowej Elżbiety II mogłyby zostać upublicznione. Wszystko zależy od tego, jak szybko kamerdynerowi zmarłej królowej uda się przeglądnąć dokumenty z 70 ostatnich lat. Whybrew zajmuje się nimi dwa razy w tygodniu, co wskazuje, że nie nastąpi to zbyt szybko.

Pałacowe kuluary huczą jednak od plotek, że warto czekać na te zapiski. Wygląda na to, że Meghan Markle i książę Harry nie będą jedynymi, którzy ujawnią światu sekrety skrywane za murami pałacu.

Jesteście ciekawi dzienników Elżbiety II?

To też może cię zainteresować: Wojciech Glanc uderza w Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz nie przebierał w słowach, mówiąc o koledze po fachu. "Ma strasznie przerośnięte ego"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Nigdy nie przypuszczałam, że można być takim brudasem. Nie jestem pedantką, ale to jest przesada

O tym się mówi: Młoda kobieta została odesłana przez dwa szpitale do domu. Po kilku dniach doszło do najgorszego. Śledczy prowadzą postępowanie. Co się wydarzyło