Iga Świątek, światowej klasy tenisistka, została uhonorowana przez "Forbes Women" jako jedna z najbardziej wartościowych marek osobistych. Jej marka została wyceniona na niemal miliard złotych, co potwierdza jej pozycję jako jednej z najbardziej rozpoznawalnych Polek na świecie, informuje Pomponik.

Według najnowszego rankingu "Forbes Women" i PSMM Monitoring & More, Iga Świątek zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Ranking najcenniejszych kobiecych marek osobistych 2023". Jej wartość przewyższa aż trzykrotnie wartość dwóch kolejnych zawodniczek w rankingu, czyli Anny Lewandowskiej i Magdy Linette.

To już kolejny rok z rzędu, w którym Iga zajmuje pierwsze miejsce w tym prestiżowym rankingu. W roku 2022 jej marka była wyceniana na ponad 713 milionów złotych, a obecnie osiąga wartość aż 988 milionów złotych według "Forbes Women". Anna Lewandowska zajęła drugie miejsce z wartością 278 milionów złotych, natomiast Magda Linette uplasowała się na trzecim miejscu z marką osobistą wycenioną na 271 milionów złotych.

Ranking potwierdza rosnącą siłę kobiecego sportu oraz wzmacniające się marki osobiste Polek na arenie międzynarodowej. Liderki tego rankingu budzą sympatię i stanowią inspirację dla wielu kobiet. Ich osiągnięcia są doceniane zarówno w kraju, jak i za granicą, jak skomentowała Izabela Grzechnik, Project Manager for New Research and Development z PSMM Monitoring & More, dla "Forbesa".

W rankingu znalazły się również inne znane postacie, takie jak Katarzyna Cichopek, Małgorzata Jamroży - Margaret, Magda Gessler, Zuzanna Irena Grabowska - Sanah, Małgorzata Rozenek-Majdan oraz Maryla Rodowicz, którzy zajęli miejsca tuż za podium. To świadczy o rozwoju ich marek osobistych i ich znaczeniu w mediach.

Katarzyna Cichopek podzieliła się swoim sukcesem na Instagramie, zajmując 4. miejsce w tegorocznym Rankingu 100 Najcenniejszych Marek Osobistych Forbes Women Polska. Wyraziła wdzięczność za sympatię i wsparcie, które otrzymuje od swoich fanów przez ostatnie 23 lata.

To też może cię zainteresować: Poruszające pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego. Polały się łzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Bieniuk zdobył się na wyjątkowo osobiste wyznanie. Dotyczy jego dzieci. "Muszę się z tym pogodzić"