Jak podaje portal "Deon", brazylijski fotograf Leonardo Sens długo próbował uchwycić figurę Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro w sposób zapierający dech w piersiach. Wreszcie mu się to udało. Wykonane przez niego zdjęcie zachwyciło świat.

Zachwycająca fotografia figury Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro

Zdjęcie, które zachwyciło internautów na całym świecie, powstało 4 czerwca na plaży Icaraí w Rio de Janeiro. Jest ona oddalona od figury Chrystusa o około 11 km. Na fotografii widać monument, na którego barkach spoczywa mieniący się złotem Księżyc w pełni.

Nie była to pierwsza próba, jaką podjął fotograf. Po raz pierwszy starał się osiągnąć ten efekt w 2021 roku. Jak przyznał, wtedy mu się to nie udało ze względu na "szybko zachodzący" księżyc. W ubiegłym roku, na przeszkodzie stanęła pochmurna i mglista aura.

Fotograf się jednak nie poddał i po raz kolejny zdecydował się spróbować urzeczywistnić swoją artystyczną wizję. Sens przekazał, że dokładnie sprawdził pozycję naszego naturalnego satelity i pojawił się na plaży Icaraí 20 minut wcześniej.

Internauci nie kryją zachwytu

Sans dodał, że o efekcie swojej pracy przekonał się dopiero w chwili, kiedy dojechał do domu i wgrał zdjęcie na komputer. "Wtedy naprawdę zobaczyłem, że mi się udało!" - powiedział w rozmowie z portalem "Petapixels".

Sans opublikował fotografię na Instagramie, gdzie doczekała się ponad 2 milionów polubień. Swój zachwyt nad ujęciem wyrażali internauci z różnych zakątków świata.

A wam, jak podoba się fotografia zrobiona przez Leonarda Sansa?

To też może cię zainteresować: Na tę wiadomość czekało wielu rencistów i emerytów. Podniesiono ważne dla nich progi. Kto na tym skorzysta

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przez Polskę po raz kolejny przetoczyła się fala protestów. Wszystko po odejściu ciężarnej Doroty. Szpital w Nowym targu wydał oświadczenie

O tym się mówi: Ojciec 12-letniej dziewczynki, która zginęła na przejściu dla pieszych w Józefosławiu, zabrał głos. Jego słowa poruszają