Jak przypomina portal "Interia", w cieplejsze dni odpady (zwłaszcza BIO) wyrzucane do naszych koszy na śmieci szybciej zaczynają śmierdzieć. Fetor przyciąga muchy i inne owady, które skutecznie potrafią uprzykrzyć nam życie. Na szczęście istnieje prosty patent, który pozwoli nam zniwelować nieprzyjemne zapachy unoszące się znad naszych koszy na śmieci. Wystarczy na dno wsypać ten jeden popularny produkt.

Ten produkt pozwoli się rozprawić z nieprzyjemnym zapachem z kosza na śmieci

Przykra woń z kosza na śmieci jest problemem, z którym w letnie miesiące boryka się wielu z nas. Fetor unoszący się nad śmietnikami wabi muchy, które skutecznie uprzykrzają nam życie. Okazuje się, że rozwiązać ten problem może produkt, który każdy z nas ma w swojej kuchni. Mowa o soli.

Należy wysypać dno kosza solą, tak aby jej ziarenka dokładnie pokryły powierzchnię i pozwolić substancji działać. Na czym polega jej skuteczność?

Kosz na śmieci/YouTube @Sobic Home - soda oczyszczona
Kosz na śmieci/YouTube @Sobic Home - soda oczyszczona
Kosz na śmieci/YouTube @Sobic Home - soda oczyszczona

Dlaczego sól tak dobrze sprawdza się w tym przypadku?

Sól kuchenna charakteryzuje się dobrymi właściwościami higroskopijnymi - dobrze pochłania wodę z otoczenia. Wysypanie jej na dnie kubła z odpadami biodegradowalnymi sprawi, że wciągnie ona płyny wydzielane przez ten rodzaj odpadów, a co za tym idzie także ich nieprzyjemny zapach.

Dzięki temu ograniczymy nieprzyjemny fetor i zmniejszymy ilość much ciągnących do naszego mieszkania.

Co jeśli nie sól?

Sól nie jest jedynym składnikiem, który pozwoli nam się uporać z problemem nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci. Równie skuteczna w walce z fetorem może okazać się soda oczyszczona. Oba składniki działają na tej samej zasadzie i charakteryzują się podobną skutecznością.

Soda oczyszczona/YouTube @Marek Skoczylas

Warto też pamiętać o tym, żeby regularnie i dość często opróżniać kosz z odpadami biodegradowalnymi, tak, żeby nie zalegały w nich przez kilka dni.

A wy, jaki macie sprawdzony patent na poradzenie sobie z problemem przykrego zapachu z kosza na śmieci?

To też może cię zainteresować: Paulina Smaszcz wywołała wielkie zamieszanie w Internecie. Gwiazda na Instagramie zaczęła kpić z pozwu Katarzyny Cichopek. Pokazała listę świadków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące rozwiązanie problemów z rośnięciem ogórków. Wystarczy zmieszać jeden składnik z wodą i podlać krzaki. Sąsiedzi będą zazdrościć nam plonów

O tym się mówi: Kapłan bawił się z młodzieżą pod mostem. Nagranie wywołało w sieci spore poruszenie. "Nie wiem, czy wszyscy byli trzeźwi"