Jak informuje portal "Super Express", w wieku 97. lat zmarła Wiera Putina, która do ostatnich dni utrzymywała, że jest biologiczną matką rosyjskiego dyktatora. Jednak oficjalna biografia Władimira Putina podaje inne informacje na temat jego rodziców.

Nie żyje kobieta, która utrzymywała, że jest biologiczną matką Putina

Słowa Wiery Putiny od lat budziły wiele emocji i skłaniały do pytań na temat korzeni rządzącego Rosją dyktatora. Kobieta od ponad dwóch dekad konsekwentnie utrzymywała, że to ona jest biologiczną matką Władimira Putina. W licznych wywiadach przedstawiała zdjęcia ze swoim synem, na których faktycznie można dopatrzyć się podobieństwa do rosyjskiego prezydenta.

Kobieta utrzymywała, że urodziła Władimira w 1950 roku. Zdecydowała się jednak oddać swojego kilkuletniego syna na wychowanie dziadkom, bo jak twierdziła, chciała uchronić go przed agresją i znęcaniem ze strony jej męża, z którym miała się związać już po urodzeniu chłopca.

Od dziadków kilkuletni Władimir miał trafić do rodziny adopcyjnej. Zdaniem Wiery Putiny, syn nigdy nie wybaczył jej porzucenia i to miało być przyczyną braku kontaktu.

Prawdziwa Matka Putina/Twitter @Daily Star
Prawdziwa Matka Putina/Twitter @Daily Star
Prawdziwa Matka Putina/Twitter @Daily Star

Kreml stanowczo dementował te rewelacje

Każdy wywiad Wiery Putiny był stanowczo dementowany przez Kreml. Rzecznik rosyjskiego przywódcy przekonywał, że żaden element historii opowiadanej przez seniorkę, nie ma pokrycia w rzeczywistości. Oficjalna biografia prezydenta Rosji mówi o tym, że urodził się w Sankt Petersburgu, jako owoc małżeństwa Marii i Vladimira.

Wiera twierdziła, że to właśnie ci ludzie adoptowali jej syna. Podkreślała, że bardzo chciałaby móc przed śmiercią porozmawiać z synem. Niestety nie będzie już miała takiej okazji. Jak informuje "The Sun", kobieta zmarła w tym roku w wieku 97. lat.

"Prawdziwa Matka Putina"/Twitter @Steafan Dubhuidhe (comrade/comrades)
"Prawdziwa Matka Putina"/Twitter @Steafan Dubhuidhe (comrade/comrades)
Prawdziwa Matka Putina/Twitter @Steafan Dubhuidhe (comrade/comrades)

Myślicie, że jej wersja przez Wierą Putinę była prawdziwa?

To też może cię zainteresować: Ojciec Tadeusz Rydzyk nie ma powodów do zadowolenia. Statystyki są nieubłagane. Jest znacznie gorzej, niż było rok temu. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rekordowa cena na monetę z PRL-u. Jeszcze 50 lat temu można było ją znaleźć niemal w każdym domu. Ile można za nią dostać na rynku kolekcjonerskim

O tym się mówi: Polski Związek Narciarski przekazał dobre wieści na temat Dawida Kubackiego. Kibicie czekali na tę informację z niecierpliwością. O co chodzi