Jak przypomina portal "Goniec", Justyna Kowalczyk we wtorek 30 maja pożegnała swojego ukochanego męża. Prochy Kacpra Tekielego spoczęły na gdańskim Cmentarzu Oliwskim. Dzień po pogrzebie Kowalczyk opublikowała w swoich mediach społecznościowych słowa, jakimi zwróciła się do zebranych w trakcie uroczystości żałobnych.

Dramatyczny finał wyprawy marzeń

Kacper Tekieli na początku maja wyruszył do Szwajcarii. Chciał zdobyć wszystkie alpejskie czterotysięczniki. 17 maja wspiął się na szczyt Jungfrau. Udało mu się dotrzeć na wierzchołek, o czym wymownie świadczy jedno z ostatnich zdjęć, jakie wykonał. Podczas schodzenia w dół, doszło do tragedii.

W ostatniej drodze Kacprowi Tekielemu towarzyszyli najbliżsi, przyjaciele, a także tłumy poruszonych jego śmiercią osób. W trakcie uroczystości żałobnych, które miały charakter świecki, głos zabrała Justyna Kowalczyk-Tekieli. Dzień po pogrzebie Kowalczyk zamieściła w swoich mediach społecznościowych treść swojej przemowy.

Ostatnie pożegnanie Kacpra Tekielego/YouTube @Wieści-24
Ostatnie pożegnanie Kacpra Tekielego/YouTube @Wieści-24
Ostatnie pożegnanie Kacpra Tekielego/YouTube @Wieści-24

Poruszające słowa Justyny Kowalczyk-Tekieli

Mowa pożegnalna Justyny Kowalczyk-Tekieli porusza już od pierwszych słów. Mistrzyni zapewniła, że ona i jej syn, będą starali się żyć tak, jak nauczył ich tego Kacper Tekieli. "Będziemy zwiedzać świat i zdobywać szczyty. Będziemy na każdą minutę zachłanni, jak on" - zapewniła żona zmarłego.

Kowalczyk przyznała, że nawet gdyby wiedziała, jak skończy jej się jej wspólna historia z Kacprem, niczego by nie zmieniła i "wskoczyłaby w ogień z jeszcze większą siłą". Dodała też, że ogromnym zaszczytem dla niej było to, że miała okazję przez 4 lata "dawać mu szczęście".

Całe wystąpienie Justyny Kowalczyk-Tekieli znajdziecie poniżej.

Was też poruszyły te słowa?

To też może cię zainteresować: Elżbieta Czabator z "Sanatorium miłości" opublikowała zdjęcie z mężczyzną. To uczestnik innego popularnego show. Fani nie kryją zachwytu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe ustalenie w sprawie małżeństwa z Warszawy, które porzuciło swoich synów. Co do tej pory udało się w ich sprawie ustalić

O tym się mówi: Coraz głośniej o kryzysie w związku księcia Harry'ego i Meghan Markle. "Nie jestem pewna czy doczekają kolejnej rocznicy ślubu"