Jak informuje portal "Super Express", we wtorek 30 maja do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli został skierowany akt oskarżenia wobec Antoniego Królikowskiego. Prokuratura zarzuca aktorowi prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Antonii Królikowski stanie przed sądem

18 lutego samochód Antoniego Królikowskiego został zatrzymany do kontroli przez patrol policji. Aktora przebadano na obecność alkoholu i środków odurzających. O ile badanie alkomatem nie wykazało niczego niepokojącego, o tyle drugi test wykazał obecność THC w organizmie Królikowskiego.

Aktor tłumaczył się, że obecność THC w jego organizmie związana jest z przyjmowanymi przez niego lekami. W opublikowanym oświadczeniu stwierdził również, że kontrola policyjna nie była przypadkowa, a funkcjonariusze mieli dostać informację, że jest on pod wpływem nielegalnych substancji.

9 marca Antek Królikowski stawił się w prokuraturze wspólnie z reprezentującym go adwokatem. Złożył zeznania, których treścią postanowił podzielić się z internautami. Niestety wpakował się tym w kolejne kłopoty, bo i tym wątkiem zajęli się śledczy.

Akt oskarżenia jest już w sądzie

Akt oskarżenia wobec Antoniego Królikowskiego został przesłany do sądu we wtorek 30 maja bieżącego roku. Zgodnie z nim aktorowi zarzuca się "prowadzenie samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości pod wpływem substancji psychotropowej - delta-9-tetrahydrokannabinolu".

Byłemu partnerowi Joanny Opozdy grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat. Aktor pożegna się też z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 miesięcy.

Prokuratura wskazuje, że jeśli Królikowski zostanie uznany za winnego zarzucanych mu czynów, zostanie zobligowany do wpłacenia określonej przez sąd kwoty na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jak myślicie, jaki werdykt może zapaść w sprawie?

To też może cię zainteresować: Justyna Kowalczyk poruszyła obecnych podczas ostatniego pożegnania Kacpra Tekieli. Wyjaśniła, o czym rozmawiała z mężem. Często poruszali ważny temat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Dowbor zdradziła kulisy zwolnienia z Polsatu. "Pewne rzeczy można załatwić inaczej". Opowiedziała też o reakcji syna na decyzję stacji

O tym się mówi: Grzybiarze już chwalą się swoimi wiosennymi zbiorami. W lasach można spotkać borowiki i koźlaki. Ekspert jasno o tym, gdzie znajdziemy ich najwięcej