Nie da się ukryć, że nagłe odejście Kacpra Tekieli poruszyło Polaków. W środę 17 maja alpinista i mąż Justyny Kowalczyk zginął w trakcie zejścia ze szczytu znajdującego się w Szwajcarii czterotysięcznika Jungfrau. Wspinacza porwała lawina, a jego ciało znaleziono dzień później. To ogromny cios dla byłej biegaczki narciarskiej. Para wychowywała wspólnie 1,5-rocznego syna Hugo.

Pogrzeb Kacpra Tekieli odbył się we wtorek 30 maja. Kilka dni wcześniej Kowalczyk poinformowała, że ostatnie pożegnanie będzie miało miejsce w rodzinnym mieście alpinisty – w Gdańsku. W trakcie uroczystości pogrzebowych Justyna Kowalczyk wygłosiła mowę, która poruszyła zebranych. Ceremonia miała świecki charakter.

Justyna Kowalczyk poruszyła żałobników słowami, które padły podczas pochówku jej męża. Wyjaśniła, o czym rozmawiała z mężem. Nie unikali tematów związanych ze śmiercią

Podczas pogrzebu Justyna Kowalczyk powiedziała o kilku bardzo istotnych sprawach, które miały miejsce w jej małżeństwie. Biegaczka przyznała wprost, że oboje doskonale zdawali sobie sprawę z zagrożeń wynikających ze stylu życia Kacpra Tekieli i mieli świadomość, że pasja obojga może zakończyć się nagłą śmiercią.

Żadne z nas nie uciekało od śmierci, wiedzieliśmy, co może się stać – stwierdziła wprost podczas ceremonii Justyna Kowalczyk.

Kowalczyk wspomniała, że przed narodzinami Hugo towarzyszyła ukochanemu w nawet trudniejszych wyprawach górskich. Tekieli został pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Gdańsku Oliwie. W tym mieście alpinista wziął ślub z Justyną Kowalczyk.

Jak informował portal "Życie News": MARCIN WÓJCIK PRZERWAŁ MILCZENIE W SPRAWIE KOLEGI Z ANI MRU MRU. KABARECIARZ WYZNAŁ PRAWDĘ O PARTNERCE MICHAŁA WÓJCIKA. „NIE WIEM, CZY BYM TAK UMIAŁ”

Przypomnij sobie: KAPŁANI WYJAŚNIAJĄ, Z CZEGO POWINNI SPOWIADAĆ SIĘ MAŁŻONKOWIE. NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE GRZECHY W MAŁŻEŃSTWIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. GODZĄ W PRZYSIĘGĘ

Portal "Życie News" pisał również: PROKURATURA BADA SPRAWĘ 18-LETNIEJ POLI. MŁODEJ KOBIETY NIE MA WŚRÓD NAS. ZACZĘŁO SIĘ OD OBJAWÓW PRZEZIĘBIENIA, A DZIEWCZYNY NIE PRZYJĘTO DO SZPITALA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JUSTYNA KOWALCZYK ZASKOCZYŁA NIEZWYKŁYM POSTEM W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. BIEGACZKA POKAZAŁA SIĘ W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM. FANI ZDEZORIENTOWANI