Jak informuje portal "Pomponik", Barbara Sienkiewicz jest w żałobie. Aktorka pochowała swoją ukochaną mamę Jadwigę, która zmarła w wieku 95. lat. W trakcie ostatniego pożegnania seniorki Sienkiewicz wspierały jej dzieci.

Barbara Sienkiewicz pożegnała mamę

Nie jest tajemnicą, że Barbara Sienkiewicz była mocno związana ze swoją mamą. Seniorka mocno wspierała córkę, kiedy ta w wieku 60. lat postanowiła zajść w ciążę. Także pani Jadwiga mogła liczyć na pomoc ze strony córki, która zamieszkała z nią, żeby zapewnić jej stałą opiekę, gdy jej stan zaczął się mocno pogarszać.

Niestety nawet najlepsza opieka nie była w stanie uchronić seniorki przed najgorszym. Pani Jadwiga spędziła kilka ostatnich tygodni w szpitalu, z którego już nigdy nie wróciła do domu. Śmierć mamy była dla Barbary Sienkiewicz ogromnym ciosem.

Aktorka pożegnała mamę w trakcie skromnej uroczystości, na której pojawili się tylko najbliżsi. Ciało pani Jadwigi zostało złożone w rodzinnym grobie na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie.

Barbara Sienkiewicz/YouTube @Codzienne wiadomości
Barbara Sienkiewicz/YouTube @Codzienne wiadomości
Barbara Sienkiewicz/YouTube @Codzienne wiadomości

Jej decyzja wywołała spore poruszenie

O Barbarze Sienkiewicz zrobiło się głośno w 2015 roku. To właśnie wtedy opinia publiczna dowiedziała się, że 60-letnia aktorka zdecydowała się na urodzenie dzieci. W jednym z wywiadów, jakiego udzieliła, wyznała, że nie jest w stanie zrozumieć, co tak mocno oburza ludzi.

"Dlaczego ludzie nie podziękowali, że ja podjęłam to wyzwanie? Dlaczego padają takie słowa" - pytała Sienkiewicz w rozmowie z "Super Expressem".

Odbioru jej decyzji o bardzo późnym macierzyństwie nie poprawiły też jej kolejne wywiady, w których narzekała na wysokość wypłacanej jej emerytury i na fakt, że nie jest w stanie utrzymać rodziny.

Barbarze Sienkiewicz składamy najszczersze wyrazy współczucia i życzymy dużo siły, aby przetrwać trudne chwile.

To też może cię zainteresować: Joanna Opozda ma nie lada orzech do zgryzienia. Aktorka została z wielkim problemem całkiem sama. Kluczowa dla niej sprawa zdaje się nie mieć końca

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Elżbieta Romanowska została nową prowadzącą „Nasz nowy dom”. Internauci nie zostawiają na niej suchej nitki. Aktorka ma serdecznie dość komentarzy

O tym się mówi: Cyklon Dawid nadciąga nad Polskę. Przyniesie gwałtowne zjawiska pogodowe. IMGW wydaje alerty dla kilku województw