Jak podaje portal "O2", wtorkowa aura nie dla wszystkich będzie łaskawa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia dla mieszkańców kilku województw. Czekają nas intensywne opady deszczu i gwałtowne burze. Niewykluczone są także opady gradu.

Pogoda na wtorek 23 maja

Słonecznej aury mogą spodziewać się mieszkańcy wschodniej części kraju. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą od 20 stopni na Zachodzie do 24 w województwach południowych. Najchłodniej będzie na Półwyspie Helskim - tu termometry pokażą 16 stopni.

Dla wschodniej części kraju meteorolodzy prognozują korzystne warunki biometeorologiczne. W pozostałej części kraju należy się spodziewać najpierw korzystnego wpływu pogody na nasze samopoczucie, ale wraz z nasuwaniem się płytkiej zatoki niżowej nad nasz kraj, będą się one zmieniały na niekorzystne.

IMGW wydaje alerty pogodowe

Alerty pogodowe wydane zostały dla części województwa lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i małopolskiego. Synoptycy prognozują tu wystąpienie burz z gradem. W ich trakcie może spaść do 35 mm deszczu, a wiatr powieje z prędkością do 85 km/h.

Niebezpieczna pogoda jest zasługą cyklonu Dawid, który przyniesie dość wysoką temperaturę, ale i niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Najgroźniej będą przebiegały one na południowych krańcach Małopolski i Śląska. Lokalnie może spaść grad o średnicy około 2 cm.

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że "intensyfikacja zjawisk nastąpi w godzinach około południowych i utrzyma się do wieczora".

Śledzicie ostrzeżenia pogodowe?

To też może cię zainteresować: Elżbieta Romanowska została nową prowadzącą „Nasz nowy dom”. Internauci nie zostawiają na niej suchej nitki. Aktorka ma serdecznie dość komentarzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Doświadczeni ogrodnicy wskazują, jakich roślin unikać, żeby nie ściągnąć do ogrodu ślimaków. Co warto sadzić, żeby nie mieć tego problemu

O tym się mówi: Magda Gessler składa kondolencje Justynie Kowalczyk. Jej słowa poruszają