Jak podaje portal "Goniec", Julia McFadden, pielęgniarka z USA, aktywnie działa w mediach społecznościowych i zdradza kulisy swojej pracy z pacjentami terminalnie chorymi. Jakiś czas temu zdecydowała się opowiedzieć o doświadczeniach umierających ludzi, którzy doświadczają osobliwych wizji. Także internauci mieli w tej kwestii wiele do dodania.

To widzą umierający ludzie

Julia McFadden od pięciu lat pracuje w hospicjum, gdzie opiekuje się osobami w terminalnym stadium choroby. Wcześniej pracowała na oddziale intensywnej terapii, gdzie także na co dzień obcowała ze śmiercią.

Towarzyszenie osobom odchodzącym z tego świata pozwoliło jej dostrzec, że w wielu przypadkach umierający ludzie doświadczają tego samego. Jak przyznała, sporo osób już na miesiąc przed śmiercią widzi swoich zmarłych krewnych i odbywa z nimi rozmowy.

@hospicenursejulie

What dead relatives before you die. It’s called visioning, and it’s a normal part of death and dying. #hospicenursejulie #hospice #learnontiktok #visioning #educational

♬ original sound - 💕 Hospice nurse Julie 💕

To wciąż pozostaje zagadką

Co ciekawe, w takich momentach osoby te zachowują pełną świadomość i doskonale zdają sobie sprawę z tego, co się wokół nich dzieje. W trakcie tych rozmów ze zmarłymi najbliższymi, umierający mają słyszeć słowa pocieszenia, choćby w formie zapewnień, że pomogą im przy przechodzeniu na drugą stronę.

"Do takich zdarzeń dochodzi w hospicjach tak często, że informujemy i edukujemy rodziny naszych podopiecznych na temat tego zjawiska, zanim do niego dojdzie. A zazwyczaj pojawia się na ok. miesiąc przed śmiercią. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiem" - stwierdziła McFadden.

Na ten moment naukowcom nie udało się wyjaśnić mechanizmu tego zjawiska. Pojawiają się teorie, że u umierających osób mózg wytwarza substancje, które mające zmniejszyć stres i to właśnie one mają odpowiadać za pojawienie się różnego rodzaju wizji. Czy tak jest naprawdę? Być może kiedyś poznamy odpowiedzi na to pytanie.

Umieranie/YouTube @Creeppasta straszny kanał
Umieranie/YouTube @Creeppasta straszny kanał
Umieranie/YouTube @Creeppasta straszny kanał

Spotkaliście się z czymś podobnym?

To też może cię zainteresować: Trwa procedura odebrania Magdalenie B. praw rodzicielskich. Co czeka rodzeństwo Kamilka z Częstochowy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte: Nie mam słów na postępowanie moich sąsiadów. Przez ich plotkarstwo na jaw wyszła rodzinna tajemnica. Syn miał ją poznać po osiemnastce

O tym się mówi: Michał Wiśniewski po raz kolejny został ojcem. Piosenkarz zdradził imiona wybrane dla chłopca