Jak przypomina portal "O2", własna uprawa warzyw cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Wiele osób decyduje się na nią nie tylko ze względu na szalejącą wokół inflację, ale także na chęć jedzenia ekologicznych i dobrych jakościowo produktów. Przy uprawie pomidorów, wiele osób popełnia błąd, który może skutkować utratą całych zbiorów. O czym dokładnie mowa?

Uprawa pomidorów

Uprawa pomidorów nie jest łatwym zadaniem, bo rośliny te, podatne są na wiele chorób. Przy ich uprawie musimy też pamiętać o odpowiednim sąsiedztwie, aby nie zaburzyć wzrostu rośliny i nie pozbawić się zbioru obfitego plonu.

W pobliżu pomidorów warto zasadzić takie zioła jak bazylia, tymianek, szałwia lekarska i oregano. Korzyści z takiego sąsiedztwa są wielorakie. Nie tylko wspomagają rozwój rośliny, ale poprawiają smak owoców. Pomagają również odstraszyć wiele szkodników zagrażających naszym pomidorom.

W sąsiedztwie pomidorów warto zasadzić także cebulę i czosnek. Będą one odstraszały mszyce, przędziorki, nicienie, a także chorobami grzybicznymi. Warto posadzić je jako rośliny otaczające zagony z pomidorami.

Pomidory/YouTube @ogród na co dzień
Pomidory/YouTube @ogród na co dzień
Pomidory/YouTube @ogród na co dzień

Tych roślin nie sadź w pobliżu pomidorów

Aby nie zaszkodzić uprawianym pomidorom, nigdy nie sadźmy w ich bezpośrednim sąsiedztwie ziemniaków, kukurydzy i kapusty. Mogą one zahamować wzrost pomidorów i sprawić, że zatrzyma się owocowanie.

Doświadczeni ogrodnicy unikają sadzenia w pobliżu pomidorów ogórków, czy kopru włoskiego. Nie należy też sadzić w bezpośrednim sąsiedztwie kapusty i rzodkiewki, bo te opóźniają pojawienie się kwiatów oraz owocowanie.

Pomidory / YouTube: ogród na co dzień
Pomidory / YouTube: ogród na co dzień
Pomidory / YouTube: ogród na co dzień

A wy, jakie macie sprawdzone patenty na dobry zbiór pomidorów?

To też może cię zainteresować: Niepokojąca wizja Krzysztofa Jackowskiego. To ma się wydarzyć w letnich miesiącach. Skutki wydarzenia będziemy odczuwali latami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Muszę wychować cudze dziecko. Nie chcę, by trafiło do domu dziecka

O tym się mówi: Dantejskie sceny na jednym z polskich cmentarzy. Rodzina odwiedziła grób bliskiego. To, co zastali na miejscu oburza