Fani Dawida Kubackiego odetchnęli z ulgą, gdy w piątkowe popołudnie skoczek poinformował na Instagramie, że jego ukochana Marta została wypisana do domu. Para opuściła śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w którym żona skoczka przebywała przez wiele dni. Sportowiec nie ukrywał, że stan jego żony był naprawdę poważny, a lekarze dosłownie walczyli o jej życie.

To nie były łatwe tygodnie dla rodziny Kubackich, a dramatem, z którym musiał zmierzyć się skoczek i jego bliscy żyła praktycznie cała Polska i nie tylko – większość środowiska skoków narciarskich trzymała kciuki za powodzenie leczenia żony sportowca. Dawid Kubacki musiał wycofać się nie tylko z rywalizacji w zawodach Raw Air, w trakcie których otrzymał dramatyczną sytuację, ale również z Pucharu Świata. W ten sposób stracił szansę na zdobycie Kryształowej Kuli, jednak rodzina jest najważniejsza.

Dawid Kubacki poinformował o powrocie swojej żony do domu. Granerud niemal natychmiast odezwał się do polskiego skoczka. Co mu przekazał?

Choć przed Martą Kubacką jeszcze długi czas rehabilitacji i leczenia to Dawid poinformował na Instagramie o tym, że nareszcie, po wielu tygodniach, możliwe było opuszczenie szpitala i powrót do domu. Fantastyczna wiadomość obiegła nie tylko licznych fanów skoczka, ale również jego kolegów. Z gratulacjami pospieszył uwielbiany przez polskich kibiców Gregor Schlierenzauer, który choć od kilku sezonów jest już na sportowej emeryturze to wciąż utrzymuje kontakt z kumplami ze skoczni.

Stwierdzenie Austriak, że „z wiarą, miłością i zaufaniem wszystko może się stać” poparł Halvor Egner Granerud, największy rywal Polaka.

Great news! Have a good trip home and good luck with everything coming (co znaczy „Świetna wiadomość. Udanej podróży do domu i powodzenia we wszystkim, co nadchodzi”) – napisał Norweg, czym znów zapunktował u polskich kibiców.

Jak informował portal "Życie News": PORUSZAJĄCA SYTUACJA NIEPEŁNOSPRAWNEGO, KTÓRY PORUSZA SIĘ NA WÓZKU OD DWUDZIESTU LAT. ZUS POSTANOWIŁ ODEBRAĆ MU ŚWIADCZENIE. POWÓD POWALA NA KOLANA

Przypomnij sobie: WRACA SPRAWA PIĘCIORACZKÓW Z PODKARPACIA. NARODZINAMI MALUSZKÓW ŻYŁA CAŁA POLSKA. TERAZ ICH MAMA NAGLE TRAFIŁA NA WÓZEK. WIADOMO, CO SIĘ WYDARZYŁO

Portal "Życie News" pisał również: ZENEK MARTYNIUK MOŻE LICZYĆ NA NAPRAWDĘ SOWITE WYNAGRODZENIE W JESIENI ŻYCIA. WIELU EMERYTÓW MOŻE MU BARDZO ZAZDROŚCIĆ. WIADOMO, O JAKICH SUMACH MOWA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WYCHODZĄC OSTATNI RAZ ZA MĄŻ, POMYŚLAŁAM "DO TRZECH RAZY SZTUKA". NIGDY NIE SPODZIEWAŁABYM SIĘ TEGO, ŻE UKOCHANY WYKRĘCI TAKI NUMER. CO ZA PODSTĘP