Jak przypomina portal "Pomponik", Tomasz Komenda otrzymał zadośćuczynienie za 18 lat spędzonych za kratami, gdzie trafił za zbrodnię, której nie popełnił. Sąd zdecydował o przyznaniu mu o blisko 13 milionów odszkodowania. Wiadomo, na co Komenda wydał pierwszy milion.

Milionowe odszkodowanie

Tomasz Komenda miał zaledwie 23 lata, kiedy został skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. Po 18 latach spędzonych za kratami odzyskał wolność, co było zasługą pracy jednego policjanta i zespołu prokuratury. Sąd zdecydował również o przyznaniu mu blisko 13 milionów złotych zadośćuczynienia.

Sam Komenda przyznał, że żadne pieniądze nie zwrócą mu lat spędzonych za kratami i tego, co tam przeżył. "Żadne pieniądze mi tego nie wynagrodzą, to jest tylko moneta. Moich lat nikt nie wróci" - stwierdził.

Tomasz Komenda / YouTube: Superwizjer TVN
Tomasz Komenda / YouTube: Superwizjer TVN
Tomasz Komenda / YouTube: Superwizjer TVN

Na to Tomasz Komenda wydał pierwszy milion z otrzymanego zadośćuczynienia

Jak donosi "Polityka", Tomasz Komenda zaraz po tym, jak dostał odszkodowanie od państwa, zdecydował się wypłacić z konta milion złotych. Na czas przeprowadzenia operacji, zdecydowano się zamknąć oddział banku, do którego przyszedł. Wiadomo, co Komenda zrobił z tą imponującą kwotą.

"Pieniądze zaniósł mamie" - czytamy we wspomnianym artykule.

Niestety teraz relacje Tomasza Komendy i jego mamy Teresy Klemańskiej nie wygląda dobrze. Jak zdradziła była partnerka Komendy, mężczyzna całkowicie odciął się od swojej rodzicielki. Sama zainteresowana w rozmowie z "Onetem" przyznała, że jej syn zachowuje się teraz tak, jakby "w ogóle jej nie znał".

Tomasz Komenda/YouTube @Rozrywa
Tomasz Komenda/YouTube @Rozrywa
Tomasz Komenda/YouTube @Rozrywa

Przypomniała, że była przy nim przez całą odsiadkę i nigdy nie straciła wiary w jego niewinność, a on za to wszystko odpłacił jej całkowitym odcięciem się od niej. "Może kiedyś zrozumie swój błąd, ale mnie już wtedy nie będzie" - dodała pani Teresa.

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Brak tego dokumentu może się okazać wyjątkowo kosztowny. Kara może wynieść nawet 5 tysięcy złotych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na takie zarobki mogą liczyć gwiazdy muzyki disco polo. Który z artystów zarabia najwięcej

O tym się mówi: Widząc ogłoszenie w gazecie, czytelnicy przecierali oczy ze zdumienia. Pomysł na prezent komunijny wywołał niemałe poruszenie w sieci