Na uroczystość zaproszono krewnych i bliskich przyjaciół. Każdy wręczył najbardziej upragniony prezent: pieniądze w kopercie. A trzeba przyznać, że było tego dużo. Około 20 tysięcy złotych

Następnego dnia po uroczystości Sabina w radosnym oczekiwaniu udała się do jubilera, aby wybrać biżuterię. Pojechała z mężem, aby zatwierdził jej wybór. Po długim przeglądaniu różnych opcji spodobał się jej komplet pierścionek z brylantami + kolczyki. Kosztował 6 tysięcy złotych.

Sabina miała wątpliwości, czy potrzebuje tak drogiej biżuterii. Gdzie ją nosić? W jakich okolicznościach? Nigdy nie miała tak drogiej biżuterii i w ogóle zawsze szkoda było wydawać na siebie takie sumy.

Jak to często bywa, gdy w rodzinie pojawiły się pieniądze, błyskawicznie rozeszły się na dzieci, męża i niektóre zakupy dla rodziny. Ale nigdy na takie luksusy.

Mimo wszystko, Sabina zdecydowała, że nie kupi biżuterii od razu, ale prześpi się z tym i zastanowi nad sprawą. Miała zamiar wrócić do jubilera następnego dnia, gdyby zdecydowała się jednak na zakup.

Następnego ranka decyzja o zakupie pięknego kompletu biżuterii nie zniknęła. Wysłała męża po upragniony prezent. Mąż wrócił z kosztownym skarbem, ale to nie był koniec tej historii...
Historia miała nieoczekiwany i nieprzyjemny ciąg dalszy.

Miesiąc później, kiedy Sabina zakładała brylanty do teatru, z pierścionka wypadł kamyk. Cóż, zdarza się.

Zaniosła go do naprawy i okazało się, że kamyczki nie były brylantami, tylko cyrkoniami.

Natychmiast zadzwoniła do męża z ponurą wiadomością - jak to jest, oszukali mnie w sklepie jubilerskim, zaraz tam pójdę, wezwę policję, załatwię to.

Odpowiedź męża mocno ją zaskoczyło - Nigdzie nie trzeba jechać, sam kupiłem cyrkonie zamiast brylantów, zresztą komplet identyczny jeden do jednego i za jedyne 200 złotych, więc po co marnować pieniądze."

Sabinę wryło w podłogę. Gdy zapytała o resztę pieniędzy, mąż odburknął coś niezrozumiale, dodał coś o zabezpieczonym budżecie domowym i rozłączył się.

Co o tym sądzicie? Czy urodzinowy prezent jest częścią rodzinnego budżetu? Co Sabina powinna zrobić w tej sytuacji?

Zerknij: Z życia wzięte. Moja przyjaciółka wiedziała o mojej sytuacji finansowej. Mimo to, zawstydziła mnie przy wszystkich

O tym się mówi: Anna Walter zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące Tomasza Komendy. Opowiedziała o momencie, w którym ich relacja zaczęła się psuć