Artysta był poważanym muzykiem, jako gitarzysta i rockowy basista działał między innymi z zespołami Fair i Trubadurzy. W życiu prywatnym był przyjacielem Krzysztofa Krawczyka.

Odszedł przyjaciel Krzysztofa Krawczyka

Media przekazały przykrą informację o zgonie Bohdana Gorbaczyńskiego. Wstrząsającą wiadomość podał syn muzyka Patryk Gorbaczyński na mediach społecznościowych.

- Wczoraj w wieku 75 lat odszedł mój tata, Bohdan Gorbaczyński. Do zobaczenia, tatusiu… Spoczywaj w pokoju- poinformował za pośrednictwem Facebooka.

Rodzina Bohdana Gorbaczyńskiego poinformowała, że o szczegółach organizacji uroczystości pogrzebowych będą informować później. O śmierci muzyka napisał też były menedżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka Andrzej Kosmala.

- Zmarł Bogdan Gorbaczyński, nasz przyjaciel z Facebooka, ale przede wszystkim wspaniały muzyk grup Dzikusy, Pięciu, Test, Trubadurzy i Fair. Wielki przyjaciel Krzysztofa Krawczyka. Dziś już są razem!- poinformował w poście na Facebooku.

Bohdan Gorbaczyński znany był też jako Bogdan. Karierę w świecie muzyki zapoczątkował, grając w zespole Dzikusy. W czasie, gdy działał jako basista w warszawskim zespole wokalno-instrumentalnym "Pięciu", zasmakował też aktorstwa. Zagrał główną rolę, w krótkometrażowej produkcji Tomasza Zygały, "Cierpienia młodego Wertera".

O tym się mówi ostatnimi czasy: Maryla Rodowicz powiedziała, co naprawdę myśli o TVP. Czy gwiazda zapłaci za swoje słowa

Zerknij tutaj, aby nic ważnego ci nie umknęło: Mija kolejna rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka. Światło dzienne ujrzały nieznane fakty dotyczące pochówku artysty