Jak przypomina portal "Goniec", Ewa Błaszczyk ma za sobą ogromny rodzinny dramat. Jedna z jej córek zapadła w śpiączkę mając zaledwie 6 lat. Od tamtego czasu aktorka robi wszystko, żeby nie tylko wybudzić swoją córkę, ale także pomóc innym osobom, które znalazły się w podobnej sytuacji. Aleksandra przeszła operację neurochirurgiczną, która przyniosła pozytywne efekty. Błaszczyk opowiedziała o nich w "Dzień dobry TVN".

Walka o córkę

11 maja 2000 roku był dla Ewy Błaszczak jednym z dramatyczniejszych w życiu. Jedna z jej córek zakrztusiła się tabletką, co doprowadziło do tego, że zapadła w śpiączkę. Choć od tego dramatycznego zdarzenia doszło blisko 23 lata temu, aktorka wciąż nie traci nadziei na to, że jej córkę da się jeszcze wyrwać z tego stanu.

Ola przeszła zabieg polegający na wszczepieniu stymulatora do rdzenia kręgowego. Elektrody, które zostały umieszczone w odcinku szyjnym kręgosłupa, wykorzystując impulsy elektryczne, stymulują mózg i rdzeń, co ma pomóc w wybudzeniu danej osoby ze śpiączki.

Ewa Błaszczyk z córką. Źródło: youtube.com
Ewa Błaszczyk z córką. Źródło: youtube.com
Ewa Błaszczyk/YouTube @MTJ Wytwórnia Muzyczna

Niedługo po zabiegu Ewa Błaszczak dostrzegała poprawę w stanie córki. "Jedno co na pewno widzę, to lewa ręka, która zawsze była zaciśnięta bardzo mocno, jest już luźna. Na pewno w oczach jest coś takiego, jakby to powiedzieć "gdzie jestem? Co to jest za przestrzeń?". Ale to niekoniecznie jest szczęśliwe" - relacjonowała aktorka.

Możliwości są mocno ograniczone

W rozmowie z "Wprost" przyznała, że jej córka nadal pozostaje w śpiączce. Dodała, że na ten moment możliwości współczesnej medycyny się wyczerpały. Nie traci nadziei, że przyszłość przyniesie nowe metody, które pozwolą wybudzić Olę ze śpiączki.

"Ola leży i czeka. My ją utrzymujemy w jak najlepszym stanie, żeby mogła ewentualnie skorzystać, jeśli się pojawi coś nowego" - dodała aktorka.

Ewa Błaszczyk/YouTube @MTJ Wytwórnia Muzyczna
Ewa Błaszczyk/YouTube @MTJ Wytwórnia Muzyczna
Ewa Błaszczyk/YouTube @MTJ Wytwórnia Muzyczna

Miejmy nadzieję, że już niebawem pojawią się nowe sposoby na wybudzenie osób w śpiączce.

To też może cię zainteresować: Małgorzata Roznek-Majdan przestrzega swoich fanów. "Nie wierzcie w informacje przekazywane na innych platformach"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Elżbieta Jaworowicz pozwoliła sobie na ocenę Jolanty Kwaśniewskiej. Co dziennikarka miała do powiedzenia na temat byłej pierwszej damy

O tym się mówi: Zaskakujące wiadomości o Tomaszu Komendzie. Jego matka wyjawiła prawdę o relacji z synem