Storczyki to jedne z najpiękniejszych kwiatów, jakie można hodować w domu. Są one wymagające, ale ich piękno wynagradza trud pielęgnacji. Często, aby utrzymać zdrowie i piękno storczyków, trzeba zastosować specjalne środki, które pomogą w ochronie przed szkodnikami i chorobami. W tym artykule przedstawiamy przepis na domowy środek z czosnku dla storczyków.

Składniki:

  • 5 ząbków czosnku
  • 1 litr wody


Przygotowanie:

  1. Czosnek obierz i dokładnie umyj.
  2. Posiekaj czosnek na drobne kawałki.
  3. Wlej litr wody do garnka i zagotuj.
  4. Dodaj posiekany czosnek do gotującej się wody.
  5. Odstaw garnek z zawartością na 24 godziny.
  6. Po upływie czasu odcedź wodę przez sito, pozostawiając jedynie płyn.
  7. Przelej płyn do butelki z atomizerem.

Gotowy środek z czosnku dla storczyków możesz stosować w przypadku, gdy zauważysz, że na roślinie pojawiły się szkodniki lub choroby. Aby zabezpieczyć swoje storczyki przed chorobami, zaleca się, aby opryskiwać je środkiem przynajmniej raz na miesiąc. Jednak nie należy przesadzać z ilością stosowanego roztworu, ponieważ to może zaszkodzić kwiatom.

Czosnek to naturalny środek, który ma właściwości grzybobójcze i odstraszające owady. Dlatego ten domowy preparat jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na pielęgnację storczyków. Nie wymaga to dużego nakładu pracy ani dużych wydatków, a z pewnością przyniesie wiele korzyści dla Twoich kwiatów.

O tym się mówi: Dawid Kubacki napisał wiadomość do swojego największego rywala. Polski skoczek pokazał klasę

Zerknij: Z życia wzięte. Teściowa nie przyszła do mnie nawet w dniu wypisu po porodzie. Zignorowała zaproszenie na chrzciny