Jak przypomina portal "Pomponik", Dawid Kubacki zdecydował się wcześniej zakończyć sezon, żeby być przy żonie, która walczyła o życie. Wszyscy przyjęli decyzję skoczka ze zrozumieniem i wspierali go w tym trudnym czasie. Większość osób podkreślała, że to nie sport, a rodzina jest najważniejsza. Nieco innego zdania jest Krzysztof Hołowczyc. Co powiedział były rajdowiec?

Dawid Kubacki był przy żonie

Kiedy wszyscy wyczekiwali skoków Dawida Kubackiego w konkursie wieńczącym tegoroczny turniej Raw Air, pojawiły się informacje, że z powodów osobistych skoczek nie weźmie udziału w konkursie. Dzień później sam Kubacki przyznał, że sport zszedł na daleki plan po tym, jak dowiedział się, że jego żona trafiła do szpitala, a lekarze walczą o jej życie.

Skoczek zdecydował się zakończyć sezon wcześniej i skoncentrować się na żonie i rodzinie. Wspierający Kubackiego kibicie ze zrozumieniem przyjęli jego decyzję i wspierali swojego idola w tym trudnym dla niego czasie. Na szczęście z zabrzańskiego szpitala, w którym przebywa Marta Kubacka, płyną coraz bardziej optymistyczne wieści, że jej stan się poprawia.

Krzysztof Hołowczyc zabrał głos w sprawie zakończenia sezonu przez Kubackiego

Do Kubackich płynęły głosy wsparcia i choć wielu kibiców skoków narciarskich liczyło, że skoczek powalczy o kolejne podia, rozumieli, że są rzeczy ważne i ważniejsze. Nie wszystkim postawa Dawida Kubackiego się spodobała. Krzysztof Hołowczyc uznał, że sportowiec musi walczyć niezależnie od wszystkiego.

"No cóż, no piękny gest. Z mojej perspektywy, z perspektywy sportowca, trzeba walczyć. Trzeba walczyć o zwycięstwo. Oczywiście, są różnego rodzaju stany i potrzeby, ale ja jestem zdania, że trzeba stanąć na starcie i walczyć" - powiedział rajdowiec w rozmowie z dziennikarką portalu "Jastrząb Post".

Co sądzicie o wypowiedzi Hołowczyca?

To też może cię zainteresować: Jerzy Kryszak powiedział, co myśli o Agacie Kornhauser-Dudzie. Czy pierwsza dama będzie zadowolona z takiej oceny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Cicha spowiedź praktykowana jest w wielu kościołach. Czy rewolucja w sakramencie pokuty dotrze także do Polski. Kapłan rozwiewa wątpliwości

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia płyną z Watykanu. Papież Franciszek trafił do szpitala. Pojawił się oficjalny komunikat w sprawie