Jak podaje portal "Pomponik", książę Harry pojawił się w Wielkiej Brytanii. Młodszy syn monarchy bynajmniej nie przyleciał do ojczyzny, żeby spotkać się z rodziną. Stawił się w sądzie, gdzie składał zeznania w związku z pozwem zbiorowym, jaki celebryci skierowali przeciw "Daily Mail" i "Mail on Sunday". Harry postanowił wplątać w całą sprawę swojego brata. W jaki sposób?

Książę Harry zeznawał w sądzie

Książę Harry nie od dziś otwarcie walczy z mediami. Nie tylko krytykuje praktyki dziennikarzy na wyspach, ale wspólnie z innymi celebrtami postanowił wystąpić z pozwem przeciwko Associated Newspapers Limited. Wszyscy pozywający oskarżają wydawnictwo o nielegalną inwigilację i gromadzenie nielegalnych informacji od 1993 roku.

Wydawca "Daily Mail" oraz "Mail on Sunday" wskazuje, że wszelkie tego rodzaju zarzuty są "niedorzecznymi oszczerstwami". W trakcie swoich zeznań książę Harry stwierdził, że dziennikarze, wydawcy, a nawet prywatni detektywi wynajmowani przez wydawnictwo włamywali się do jego telefonów, podsłuchiwali go, a potem ujawniali prywatne informacje.

Książę Harry/YouTube @TODAY
Książę Harry/YouTube @TODAY
Książę Harry/YouTube @TODAY

Padło imię Williama

W pewnym momencie młodszy syn króla Karola III ujawnił, że książę William również był ofiarą prywatnego detektywa Glenna Mulcaire'a, który miał współpracować z wymienionymi gazetami w latach 2005-2006.

"Pan Mulcaire i pan Miskiw wybrali szereg osób, które są bardzo interesujące i wartościowe dla "Mail on Sunday", rutynowo monitorując i dokonując w stosunku do nich czynów niezgodnych z prawem w celu uzyskania potencjalnych historii. Byli to między innymi Hugh Grant, Jude Law, JKW Książę William, poseł Sir Simon Hughes i Elizabeth Hurley" - można przeczytać w odtajnionych aktach z rozprawy.

Książę Harry sformułował przed sądem wiele mocnych zarzutów pod adresem dziennikarzy. Wskazywał, że ujawniane informacje na jego temat miały poważne konsekwencje dla jego prywatnego życia. Stwierdził, że nie będąc w stanie ustalić źródeł przecieków, zakończył wiele znajomości ze swoimi przyjaciółmi.

Książę William i książę Harry / YouTube:  Dla Ciekawskich
Książę William i książę Harry / YouTube: Dla Ciekawskich
Książę William i książę Harry / YouTube: Dla Ciekawskich

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Była partnerka Tomasza Komendy nie kryje żalu. "Tomek nie dał dziecku nic". Byli partnerzy po raz kolejny spotkają się w sądzie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magdalena Ogórek przeżywa trudne chwile. Jej były mąż trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki

O tym się mówi: Joanna Krupa zabrała głos w sprawie medialnych doniesień dotyczących jej małżeństwa. "Idziemy naprzód jako przyjaciele"