Halina Kowalska przez lata kariery była uważana za jedną z najpiękniejszych i przykuwających szczególną uwagę gwiazd w PRL-u. Wiele osób porównywało ją do Brigitte Bardot ze względu na wyjątkową urodę i sposób zachowania. Wiele lat temu przyznała, że nie miała łatwo w branży, gdyż w pewnym momencie reżyserzy zaczęli jej oferować niemal wyłącznie role, w których musiała kręcić sceny łóżkowe.

Miłością życia popularnej aktorki był Włodzimierz Nowak, aktor znany szczególnie z występu w kultowym filmie „Miś” Stanisława Barei. Małżonkowie wiedli szczęśliwe i spokojne życie, nie doczekali się jednak potomstwa. Przez lata żyli w niewielkim mieszkaniu w centrum Warszawy, ale choroba Nowaka sprawiła, że zdecydowali się oboje zamieszkać w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

Halina Kowalska prosi o pomoc. Aktorka wpadła w problemy po śmierci męża

W marcu 2022 roku w wieku 80 lat zmarł mąż Haliny Kowalskiej. Aktor trafił do szpitala, w którym po jakimś czasie odszedł. Gwiazda długo nie potrafiła poradzić sobie z brakiem ukochanego. Aktorka otrzymała pomoce i wsparcie opiekunów i współmieszkańców. Kowalska przyznaje jednak, że odczuwa wielką samotność po śmierci męża, z którym spędziła praktycznie całe życie.

Na aktorkę jak grom z jasnego nieba spadły jednak wielkie kłopoty. Aktor przed śmiercią mocno zadłużył się w parabankach, o czym jej nie poinformował. Kowalska nagle musi spłacić 30 tysięcy złotych długu. Niestety, gwiazda nie ma środków na spłatę pożyczki.

Boję się, że może wkroczyć do mnie komornik i zabierze mi wszystkie moje pamiątki po mężu i rodzicach, które są bliskie mojemu sercu - wyznaje przerażona aktorka w rozmowie z „Super Expressem”.

Halina Kowalska za pośrednictwem gazety poprosiła o pomoc w opłaceniu rat, gdyż ma świadomość, że samodzielnie nie uda się jej uregulować należności. Jej emerytura starcza jedynie na opłacenie pobytu w Skolimowie.

Jak informował portal "Życie News": POLACY ZNÓW MAJĄ POWODY DO ZMARTWIEŃ. KRZYSZTOF JACKOWSKI NAS NIE OSZCZĘDZA I PRZEWIDUJE WIELKI KRYZYS. POCZĄTEK PROBLEMÓW PRZYPADNIE NA KWIECIEŃ

Przypomnij sobie: 71-LETNI MĘŻCZYZNA SPRZEDAŁ SWOJE MIESZKANIE BEZ ŚWIADOMOŚCI TEGO, CO ROBI. O AKCIE NOTARIALNYM DOWIEDZIAŁA SIĘ SĄSIADKA. PROKURATURA PROWADZI SPRAWĘ

Portal "Życie News" pisał również: PIERWSZA KOMUNIA 2023 MOŻE SIĘ OKAZAĆ SIĘ REKORDOWA W KWESTII WYDATKÓW. SPECJALIŚCI MÓWIĄ O OGROMNYCH SUMACH. POLACY ZŁAPIĄ SIĘ ZA PORTFELE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: MAŁGORZATA TOMASZEWSKA WYJAWIŁA NIEPRZYJEMNY SEKRET. W PRACY BYŁA ŚWIADKIEM NIEWŁAŚCIWEGO TRAKTOWANIA. DŁUGO MILCZAŁA NA TEMAT ODEJŚCIA Z BRANŻY