Jak podaje portal "Interia", wiele objawień maryjnych miało miejsce we Francji. Jedną są bardziej, inne nieco mniej znane, jak ma to miejsce w przypadku objawienia, którego doświadczyła Estella Faguette. Kobieta miała najpierw zobaczyć diabła, a później Matkę Boską. Co w trakcie widzenia przekazała jej Maryja?

Objawienia w Pellevoisin

Pellevoisin to francuska miejscowość, która rozgłos zyskała dzięki maryjnym objawieniom, jakich miała doznać mieszkanka miasta. Widzenia miały miejsce w 1876 roku, a doświadczyła ich umierająca Estella Faugette, która przebywała w tamtejszym szpitalu z powodu zaawansowanej gruźlicy.

Choroba postępowała u 33-letniej kobiety bardzo szybko i kiedy czuła się coraz gorzej, zdecydowała się napisać list do Maryi z prośbą o uzdrowienie. Swoją prośbę zostawiła w grocie z figurą Matki Boskiej z Lourdes, która znajdowała się w Pellevoisin.

Kiedy Faguette trafiła do szpitala, lekarze nie mieli wątpliwości, że kobieta ma przed sobą zaledwie kilka godzin życia. Szykowano już nawet dla niej miejsce na cmentarzu.

Uzdrowienie i objawienia

Kiedy Estella czekała na śmierć, w nogach jej łóżka pojawić miał się szatan. Dopiero po chwili dostrzegła postać Maryi, która kazała demonowi odejść. Ten jej usłuchał. Maryja zapewniła chorą, że nie ma się czego obawiać, bo "jest jej córką".

Rycina przedstawiająca pierwsze widzenie Estelli/YouTube @grendel8beowolf
Rycina przedstawiająca pierwsze widzenie Estelli/YouTube @grendel8beowolf
Rycina przedstawiająca pierwsze widzenie Estelli/YouTube @grendel8beowolf

"Mój Syn okazuje swoje Miłosierdzie. On pozwoli ci zachować twoje życie; w sobotę zostaniesz uzdrowiona. Jeśli Mój Syn daje ci życie, to dlatego, że ty tego potrzebujesz. Jaką cenniejszą rzecz może On dać ludziom na ziemi niż życie? Nie myśl, że będziesz wolna od cierpienia. Nie! Ty będziesz cierpieć i nie będziesz wolna od kłopotów. To jest to, co ci życie przyniesie" - miała powiedzieć Maryja w trakcie kolejnego widzenia.

Ostatnie z serii objawień miało miejsce w dniu 8 grudnia 1876 roku. W jego trakcie Maryja mówiła o miłosierdziu Jezusa i jego otwartym sercu, gotowym wybaczyć nawet najbardziej zatwardziałym grzesznikom.

Dowodem na prawdziwość objawień ma być fakt, że Estella nie zmarła ani po kilku godzinach, jak wskazywali lekarze, ale dożyła aż 86 lat. W miejscowości powstało sanktuarium maryjne, upamiętniające tamte widzenia.

Słyszeliście o widzeniach w Pellevoisin?

To też może cię zainteresować: Matka Boska objawiła się dwóm polskim dziewczynkom. Mówiła między innymi o Szatanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę William z niezapowiedzianą wizytą w Polsce. Fani zaskoczeni nieobecnością Kate. Plotki są niepokojące

O tym się mówi: Odszedł legendarny dziennikarz TVP. Współpracował ze stacją przez ponad pół wieku