Te niewielkie pajęczaki, które przyczepiają się do skóry, mogą przenosić choroby, takie jak choroba Lyme czy gorączka Zachodniego Nilu. Dlatego ważne jest, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed ukąszeniami kleszczy.

Jednym ze sposobów na uniknięcie kleszczy jest unikanie ich siedlisk, takich jak wysokie trawy, krzewy i lasy. Jednak jeśli chcesz wyruszyć na wędrówkę, piknik lub grill, może być trudno całkowicie uniknąć kleszczy. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na środki odstraszające kleszcze.

Leśniczy to osoba, która ma doświadczenie w dziedzinie leśnictwa i zna wiele sposobów na unikanie kleszczy. Jednym z domowych środków na odstraszanie kleszczy, który poleca leśniczy, jest olejek eteryczny z drzewa herbacianego.

Olejek z drzewa herbacianego to naturalny olejek eteryczny o silnych właściwościach antybakteryjnych i odstraszających owady. Można go kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub aptekach. Aby zrobić spray odstraszający kleszcze z olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego, wystarczy dodać 10 kropel olejku do 250 ml wody i wlać do butelki ze sprayem. Przed każdym użyciem należy wstrząsnąć butelką, aby składniki się połączyły.

Warto pamiętać, że spray z olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego nie chroni całkowicie przed kleszczami. W celu uzyskania najlepszego efektu należy go stosować regularnie i nakładać na skórę i ubrania. Należy także unikać kleszczy w wysokich trawach i krzewach oraz nosić jasne ubrania, aby łatwiej zauważyć kleszcze.

Podsumowując, olejek eteryczny z drzewa herbacianego to naturalny i skuteczny sposób na odstraszanie kleszczy. Warto jednak pamiętać, że nie stanowi on całkowitej ochrony przed kleszczami i należy stosować dodatkowe środki ostrożności, takie jak unikanie siedlisk kleszczy i regularne sprawdzanie skóry pod kątem obecności kleszczy.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Kobieta postanowiła sprzedać swoje mieszkanie i zamieszkać z synem. Zapomniała tylko uzyskać zgodę u syna. "Nikt nie będzie przeciwko"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odszedł popularny polski aktor. Miał zaledwie 38 lat. Fani nie kryją smutku