Jak przypomina portal "Interia", ojciec Pio był jednym z najbardziej znanych stygmatyków. Jego postać od lat niezmiennie fascynuje, co ma związek m.in. z jego umiejętnościami i darami, jakimi miał być obdarzony. Duchowny nie tylko miał mieć zdolność bilokacji, ale także widzenia przyszłości. Doświadczać miał również ataków diabła, które miały zarówno charakter psychiczny, jak i fizyczny.

Ojciec Pio zobaczył koniec

Jedna z najbardziej znany przepowiedni ojca Pio odnosiła się do apokaliptycznej wizji końca świata. Doświadczyć miał jej 15 stycznia 1957 roku. Miał do niego wówczas przyjść sam Jezus Chrystus i pokazać mu, jak skończy się świat.

Zagłada nie nastąpi od razu, ale zostanie poprzedzona trzema dniami i trzema nocami straszliwych kataklizmów. Wystąpić mają wówczas ogniste burze i deszcze. Powietrze ma stać się gryzące od gazów. Towarzyszyć temu mają również trąby powietrzne.

"Gwałtownie wzmagające się wiatry poprzedzą ogromne zamieszanie na świecie — Ziemia będzie drżeć wskutek niezwykle silnych wstrząsów. Pioruny i błyskawice z ognistych chmur będą zapalać i obracać w pył wszystko, co było związane z grzechem i było nim zniewolone lub przezeń zagrożone" - relacjonował ojciec Pio.

Przepowiednie Ojca Pio/YouTube @Wydawnictwo Espirit
Przepowiednie Ojca Pio/YouTube @Wydawnictwo Espirit
Przepowiednie Ojca Pio/YouTube @Wydawnictwo Espirit

"Zamknijcie drzwi i okna"

Ojciec Pio nawoływał do tego, żeby w chwili, kiedy dojdzie do tych dramatycznych wydarzeń, każdy zamknął drzwi i okna, poświęcając ten czas na modlitwę i pokutę. Chrystus miał przekazać, że wierni powinni w tym czasie zwrócić się o pomoc do jego Matki Maryi.

Co ciekawe, nie wszystko ma zostać zniszczone przez niszczycielskie żywioły. "Wiedeń, Augsburg oraz Reisten zostaną oszczędzone. Augsburg i kraje na południe od Dunaju nie odczują skutków" - miał przekazać ojciec Pio.

Ojciec Pio/YouTube @Wydawnictwo Espirit
Ojciec Pio/YouTube @Wydawnictwo Espirit
Ojciec Pio/YouTube @Wydawnictwo Espirit

Co sądzicie o treści widzenia ojca Pio?

To też może cię zainteresować: Benedykt XVI przewidział, co czeka kościół w przyszłości. Jego proroctwo już zaczęło się wypełniać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nagranie z kościelnej uroczystości podbija sieć. Reakcja dziewczynki na błogosławieństwo księdza rozbawiło internautów

O tym się mówi: Żona Krzysztofa Krawczyka opowiedziała o tym, jak dowiedziała się o zdradzie męża. "Złapałam ich. Krzysztof był u niej w pokoju"