Jak wskazuje portal "Goniec", choć wielu dorosłych stara się przekazać dzieciom poważny stosunek do uroczystości religijnych, ich spontaniczność nie zawsze pozwala i zachować powagę. Efektem tego są różne wpadki, które zazwyczaj wywołują uśmiech na twarzach wszystkich, którzy mają okazję je obserwować. Tak jest w przypadku tego nagrania. Na filmie widać księdza próbującego pobłogosławić małą dziewczynkę i jej reakcję na ten gest. Zobaczcie sami!

Reakcja dziewczynki podbija sieć

Pierwsza komunia święta to bardzo ważne wydarzenie zarówno w życiu młodych osób przystępujących do tego sakramentu, jak i dla ich bliskich. Część dzieci stresuje się tym wydarzeniem, inne podchodzą ze zdecydowanie większym luzem.

Choć zwykle przebieg tego rodzaju uroczystości jest planowany, a w kościołach odbywają się próby, nie zawsze udaje się uniknąć wpadek. Tak było także w przypadku komunii udzielanej w jednym z kolumbijskich kościołów.

Na nagraniu widzimy dziewczynkę, która w odświętnej białej sukience podchodzi wspólnie z mamą do duchownego. Kapłan unosi rękę w geście błogosławieństwa, a wtedy dziecko odważnie przybija mu piątkę.

Ksiądz nie był w stanie ukryć rozbawienia tym dość niecodziennym zachowaniem, jak chyba każdy, kto je zobaczył.

Internauci komentują

Osoba, która zamieściła w sieci nagranie, pozwoliła sobie na skomentowanie całej sytuacji słowami: "może gdyby zabierano ją częściej do kościoła, wiedziałaby, jak ma się zachować". Taki opis nie wszystkim przypadł do gustu, czemu dali upust w komentarzach.

"Spodobał mi się filmik, ale nie dam lajka po tym, jak zobaczyłem opis" - czytamy w jednym z nich. "Dajmy dzieciom być dziećmi" - dodał ktoś inny.

"Ona po prostu chciała przybić piątkę z księdzem" - bronił dziewczynki kolejny internauta. "Wygląda na to, że duchowny wcale nie miał problemu z piątką od dziecka" - zauważył ktoś inny.

A wy, co sądzicie o nagraniu?

To też może cię zainteresować: Justyna Żyła pokazała zdjęcie ze znanym skoczkiem. Wiele osób nie ma pojęcia, co tak naprawdę łączy tę dwójkę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Teściowa zajrzała do naszych szaf i zrobiła czystki. Wyrzuciła pościele i moją bieliznę

O tym się mówi: Sieć obiegło nagranie z jednej z polskich świątyń. Zachowanie nastolatka widocznego na filmie, nie mieści się w głowie