Jak przypomina portal "Goniec", artyści polskiej sceny kabaretowej nie mają powodu do narzekania, bo ich występy cieszą się wśród Polaków wciąż sporym zainteresowaniem. Najpopularniejsze kabarety zapełniają całe sale praktycznie w każdym miejscu, w którym się pojawiają. Na jakie stawki mogą liczyć największe gwiazdy polskiego kabaretu?

Ile zarabiają kabareciarze?

Okazuje się, że jedną z najniższych stawek, jakie inkasują popularne kabarety, to 10 tysięcy złotych. Na ich gażę składa się wiele czynników, od tych najprostszych, jak ilość członków grupy kabaretowej, po ich popularność. Nie bez znaczenia dla wysokości honorarium ma również data, kiedy ma dojść do występu, a także odległość, jaką komicy mają do pokonania.

Wspomniana stawka 10 tysięcy złotych inkasowana jest przez Grzegorza Halamę, który występuje na scenie sam. Około 12 tysięcy złotych kosztuje występ Tomasza Jachimka, Andrzeja Grabowskiego, czy Artura Barcisia. 15 tysięcy złotych dostaje za jeden występ były członek kabaretu Łowcy.B Mariusz Kałamaga.

Grzegorz Halama/YouTube @Wirtualna Polska

17 tysięcy złotych za jeden występ pobierają członkowie kabaretów Rak, Jurki oraz Koń Polski. Daleko im jednak do najwyższych stawek, jakie pobierają topowe kabarety.

Kto zarabia najwięcej

Przez wiele lat niekwestionowanym liderem polskiej sceny kabaretowej była grupa Ani Mru-Mru. Obecnie nie oni pobierają największe gaże, choć ich występ to koszt około 30 tysięcy złotych. Tyle samo zarabia grupa Hrabi. O 10 tysiecy więcej inkasują kabareciarze z Paranienormalnych, a o 11 tysięcy złotych więcej grupa Smile.

Kabaret Nowaki występuje za 46 tysięcy. O tysiąc złotych więcej trzeba zapłacić za występ Kabaretu Skeczów Męczących. Liderami stawki jest grupa Neo-Nówka, która za jeden występ ma inkasować nawet 50 tysięcy złotych!

Neo-Nówka/YouTube @Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ
Neo-Nówka/YouTube @Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ
Neo-Nówka/YouTube @Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ

Zaskoczyły was te stawki?

To też może cię zainteresować: Odeszła gwiazda polskiej sceny muzycznej. Artystka biła rekordy popularności w okresie PRL, odeszła niemal w całkowitym zapomnieniu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Chłopiec wiele lat mieszkał w domu dziecka. Nie pamiętał ani swojej mamy, ani rodziny. Pewnego dnia wszystko się zmieniło

O tym się mówi: Sieć obiegło nagranie z jednej z polskich świątyń. Zachowanie nastolatka widocznego na filmie, nie mieści się w głowie