Pamiętał tylko imiona i nazwiska nauczycieli oraz szarość ścian w sierocińcu. W snach często odwiedzała go matka. Oznacza to, że w podświadomości dziecka najprawdopodobniej zapisał się jakiś jej obraz.

Wyobraził sobie matkę jako piękną kobietę o jasnych lokach i niebieskich oczach. Miała wyjątkowy uśmiech, nikt nie potrafiłby się tak uśmiechać.

Jeden uśmiech zmienił całkowicie życie dziecka

Do sierocińca często przychodzili obcy ludzie w poszukiwaniu dziecka. Zostając rodzicami, zabierali dziecko ze schroniska na zawsze. Każdy wychowanek placówki marzył, że tym razem przyjdą po niego. Starały się im przypodobać, zachowywały się pięknie i były grzeczne. Jednak jaka szkoda, gdy wszystkie wysiłki szły na marne i dorośli wybierali kogoś innego.

Tomek kilkukrotnie był zabierany na spotkania z potencjalnymi rodzicami, ale nigdy nie zabrano go do nowego domu. Gdy proszono go o uśmiech, on tylko marszczył brwi. Inne dzieci robiły urocze buźki i od razu były adoptowane. Chłopiec nie mógł wydusić z siebie uśmiechu, bo uśmiechał się do mamy wyłącznie w nocy.

Podczas Dni Otwartych Domu Dziecka przyszło bardzo dużo osób, nawet dziennikarze odwiedzili Dom Dziecka. Wśród gości Tema zauważyła blondynkę. Kiedy zobaczyła, że ​​chłopczyk na nią patrzy, uśmiechnęła się do niego. To był znany mu uśmiech matki. Tomek odwzajemnił jej uśmiech.

Obserwował tę kobietę przez cały dzień. Często nawiązywali kontakt wzrokowy i uśmiechali się do siebie. Pod koniec imprezy Marta podeszła do chłopca, aby go poznać. Porozmawiali chwilę, a potem zajęli się swoimi sprawami. Tej nocy Tomek śnił o nowej znajomej.

Marta odwiedziła sierociniec kilka dni później, aby zobaczyć się z Tomkiem, a potem znowu i znowu. Wkrótce kobieta zaczęła zbierać dokumenty, a pół roku później zabrała chłopca do domu. Nie mogła zapomnieć tego promiennego uśmiechu.

Czy to Waszym zdaniem przeznaczenie?

O tym się mówi: Z życia wzięte. Uważam, że po 55 latach nie można wychodzić za mąż. I mam na to dowody

Nie przegap tego: Z życia wzięte. Kiedy Maria straciła swojego męża, jej świat rozpadł się na kawałki. Po jakimś czasie zakochała się, jednak jej syn był przeciw