Jak podaje portal "Super Express", nie żyje piosenkarka Elżbieta Żakowicz. Artystka zmarła we wtorek 7 marca. Największe triumfy święciła w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. W swoim dorobku artystycznym ma współpracę z takimi zespołami jak Biała Gwiazda, Ametysty, Czarne Koty, Telstar, czy Szwagry. Choć kiedyś była gwiazdą, ostatnie lata swojego życia spędziła w zupełnym zapomnieniu, borykając się z biedą.

Nie żyje Elżbieta Żakowicz

Informacja o śmierci Elżbiety Żakowicz pojawiła się na facebookowym profilu Polskiej Fundacji Muzycznej. Artystka zmarła we wtorek 7 marca w wieku 75. lat. Pogrzeb artystki zaplanowano na 15 marca bieżącego roku. Uroczystości żałobne mają rozpocząć się o godzinie 13:40 na Cmentarzu Prądnik Czerwony w Krakowie.

Polskiej Fundacji Muzycznej udało się odnaleźć rodzinny grób artystki, przez co uda się uniknąć pochowania jej "w zbiorowym grobie wśród anonimowych samotnych zmarłych".

Kim była Elżbieta Żakowicz?

Elżbieta Żakowicz przyszła na świat 25 czerwca 1947 roku w Krakowie. Tam też ukończyła naukę w szkole muzycznej. W 1966 roku wzięła udział w konkursie "Mikrofon dla wszystkich", w którym udało jej się wywalczyć pierwsze miejsce wykonaniem utworu "Jesteś moim słońcem".

Trzy lata później wystąpiła na scenie opolskiego konkursu, gdzie także udało jej się zdobyć nagrodę. 1969 rok przyniósł jej nie tylko wspomnianą nagrodę, ale zaowocował jej współpracą z zespołem Wiślanie 69. To właśnie z tą formacją związana była najdłużej, choć występowała również z grupami Biała Gwiazda, Ametysty, Czarne Koty, Telstar, Arianie i Centrum.

Niestety ostatnie lata swojego życia Elżbieta Żakowicz spędziła w zapomnieniu, borykając się z biedą. Ze wpisu Polskiej Fundacji Muzycznej dowiadujemy się, że kilka miesięcy temu artystka straciła prawo do darmowych posiłków z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, co związane było z niewielką podwyżką jej emerytury.

Żakowicz znalazła się wówczas w trudnej sytuacji, którą pomogła rozwiązać jej wspomniana fundacja, finansując obiady piosenkarki.

Pamiętacie artystkę z czasów jej świetności?

To też może cię zainteresować: Niezwykły i zaskakujący występ w "The Voice Kids". Dawid Kwiatkowski niemal padł z wrażenia. Coś niesamowitego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żona zostawiła go, by wziąć udział w randkowym show. Szczere wyznanie Darka z "Sanatorium miłości"

O tym się mówi: Polski skoczek narciarski kończy karierę. Dziś wystąpi po raz ostatni. Fani są zrozpaczeni. O kim mowa