Jak przypomina portal "Goniec", chrzty małych dzieci odbywają się zazwyczaj podczas mszy. Maluszki zachowują się podczas nich bardzo różnie. Wiele z nich przesypia nabożeństwo, inne nie przestają płakać. Dziecko z nagrania, które podbija sieć, było w trakcie swojego chrztu wyjątkowo aktywne. Część internautów stwierdziła nawet, że "dziecko jest opętane".

Nietypowe zachowanie

Chrzest jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu katolików. Rodzice mocno przeżywają uroczystość, która włącza ich małe dzieci we wspólnote Kościoła katolickiego. Maluszki przyjmujące sakrament chrztu nie do końca rozumieją, co się wokół nich dzieje. Część z nich przesypia całe "zamieszanie", inne płaczą.

Na nagraniu, które bije w sieci rekordy popularności, widać dziewczynkę, która w trakcie chrztu wykazywała się wyjątkową aktywnością. Była na tyle ruchliwa, że udzielający jej sakramentu kapłan, miał problem ze zrobieniem znaku krzyża na jej czole.

Na wideo widzimy, jak dziewczynka rusza się na boki na rękach mamy, najprawdopodobniej próbując się wydostać z jej objęć. Duchowny nie krył zaskoczenia zachowanej chrzczonego maluszka.

Komentarze

Pod nagraniem pojawiła się masa komentarzy. Część internautów zarzuciło mamie dziecka, że ta nieskutecznie próbowała uspokoić swoją pociechę. Inni twierdzili, że dziecko po prostu chciało się uwolnić z objęć rodzicielki, żeby pozwiedzać interesujące go nowe miejsce.

Niektórzy z rozbawieniem stwierdzili, że być może dziewczynka nie zamierzała w ogóle wstępować do wspólnoty kościoła, a jej zachowanie było głosem sprzeciwu wobec narzucanego jej sakramentu.

"Dziecko było zdezorientowane… Nie było pewne, czy bierze udział w chrzcie, czy egzorcyzmach", "To dziecko na pewno jest opętane, dzwońcie po egzorcystę" - pisali w komentarzach.

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Wypowiedź Ivana Komarenko wywołała w sieci burzę. Internauci nie przebierają w słowach. "Wlałabym, żeby Pan nie przyjeżdżał już do mojego kraju"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zmiany w programie 500 plus dla seniora. Co oznacza to dla osób ubiegających się o dodatek

O tym się mówi: Baba Wanga przepowiadała szczególne szczęście dla niektórych znaków zodiaku. Na horyzoncie pojawi się wielka szansa