Jak przypomina portal "Super Express", za nami Mistrzostwa Świata w Planicy. Kibice skoczków narciarskich mieli powody do zadowolenia, bo Piotr Żyła obronił tytuł Mistrza Świata na skoczni normalnej, a Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal na skoczni dużej. Mały niedosyt pozostawił konkurs drużynowy, który polska kadra zakończyła na czwartym miejscu. Przy okazji pojawiły się pytania o to, jak długo jeszcze będziemy oglądali na skoczni naszych skoczków. Znów zaczęto spekulować o zakończeniu kariery przez Stocha. Co na ten temat miał do powiedzenia Adam Małysz?

Co dalej z naszą kadrą?

Nie jest tajemnicą, że czołowi skoczkowie polskiej kadry nie są już najmłodsi. Wystarczy wspomnieć, że Piotr Żyła, jest najstarszym zawodnikiem, jaki sięgnął po medal Mistrzostw Świata. Plotki o tym, że któryś ze skoczków kończy karierę, pojawiają się dość regularnie. Szczególnie często odnoszą się one do Kamila Stocha.

Przed Mistrzostwami Świata Kamil Stoch nie prezentował szczególnie dobrej formy. Trener zdecydował się nawet odesłać go na jakiś czas do domu. Zabieg ten przyniósł pozytywny efekt i w Planicy Stoch zaprezentował się dobrze. W konkursie na dużej skoczni zajął czwartą lokatę. W konkursie drużynowym też zaprezentował się bardzo dobrze.

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki/YouTube @PKN Orlen S.A.
Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki/YouTube @PKN Orlen S.A.
Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki/YouTube @PKN Orlen S.A.

Koniec kariery Stocha?

Ewa Bilan-Stoch w wywiadach, których udzielała jeszcze przed rozpoczęciem tego sezonu, nie ukrywała, że jej mąż raczej nie wystąpi na kolejnych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Położyła jednak nacisk na słowo "raczej", wskazując, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Głos w sprawie odejścia Stocha zabrał Adam Małysz. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego podkreślił, że żaden z reprezentantów kadry nie sygnalizuje chęci odejścia. Trudno jednak powiedzieć, czy do 2026 roku, kiedy odbędzie się kolejna olimpiada, skład kadry skoczków pozostanie nadal ten sam.

Wyobrażacie sobie polskie skoki bez Stocha, Żyły i Kubackiego?

To też może cię zainteresować: Piotr Żyła wrócił do domu. Na Mistrza Świata czekała wyjątkowa niespodzianka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Uczestniczki "Sanatorium miłości" odkryły wszystkie karty. Zdradziły prawdę na temat Marty Manowskiej

O tym się mówi: W Zamościu pożegnano 16-letniego Eryka. W trakcie uroczystości żałobnej doszło do pomyłki