Zapytałam mamę, dlaczego tak pilnie muszę odwiedzić Krysię. Odpowiedziała, że ​​sąsiadka nic więcej nie wyjaśniła, mówiąc, że potrzebuje porady prawnej.

Znam Krysię od dzieciństwa. Ona i jej najmłodszy syn mieszkają cały czas w domu, w którym dorastałam i mieszkałam z rodzicami przed ślubem. Ma ponad 90 lat, ale jest raczej radosną i serdeczną kobietą, dopiero niedawno jej serce zaczęło szwankować, do tego doszło niestabilne ciśnienie.

Najstarszy syn Antek po ukończeniu szkoły wstąpił do szkoły wojskowej w innym mieście. Ożenił się, szybko minęła mu cała służba w garnizonach, jak to bywa z wojskiem. Po zwolnieniu wrócił do rodzinnego miasta, dostał dobre mieszkanie, kupił działkę i samochód. Rzadko odwiedza matkę.

Młodszy Andrzej opiekuje się mamą najlepiej, jak potrafi. Jednak czasami się kłócą. Tego lata stara kobieta postanowiła sfinalizować darowiznę mieszkania na rzecz swojego najmłodszego syna. Wieść dotarła do Antka. Wydawało się, że się zgadza, ponieważ ma mieszkanie, a młodszy nie. Dla wszystkich to rozwiązanie wydało się logiczne.

Okazało się, że zdenerwowanie seniorki miało konkretny powód o imieniu Antoni

Któregoś dnia odwiedził ją jej najstarszy syn. Już od progu, podniesionym tonem powiedział matce, że nie jest biologicznym synem zmarłego męża Krysi, bo jego zdaniem grupa krwi nie pasuje do grupy ojca.

Powiedział: „Więc mamo, mam innego ojca. Dlatego dałaś mieszkanie Andrzejowi, a nie mnie". Potem najstarszy syn, nie pozwalając nawet matce dojść do słowa, zatrzasnął drzwi i wyszedł. Nie odbiera telefonów.

Staruszka wyjaśniła, że ​​dokładnie pamięta grupę krwi swojego męża, ale swojej nie pamięta. W starych dokumentach była pieczęć, a kiedy je zmieniono, danych w nowym paszporcie już nie było. Zapomniała też o grupę krwi Antka. Teraz nie wie, jak udowodnić, że Antoni jest dzieckiem jej męża. Sąsiedzi poradzili jej więc, aby zrobiła badanie DNA.

Trzeba było wyjaśnić staruszce, że bez próbek pobranych od jej męża, nie jest możliwe określenie ojcostwa. Poza tym, jeśli syn w taki sposób usiłuje ugrać coś u swojej matki, nie powinien liczyć na żadne spadki w przyszłości.

Zerknij: Nie milkną echa polskich preselekcji do Eurowizji. Poważne oskarżenia mogą wykluczyć Blankę z udziału w konkursie

O tym się mówi: Katarzyna Skrzynecka o wysokości swoje emerytury. Życia sobie za to nie ułoży