Cebula to popularna roślina uprawiana na całym świecie ze względu na jej smak i wartości odżywcze. Jednak, oprócz jej wartości w kuchni, cebula może również pomóc w ochronie innych roślin przed szkodnikami. Obok czego warto sadzić cebulę, aby zapomnieć o szkodnikach?

Pomidor

Sadzenie cebuli obok pomidorów jest korzystne dla obu roślin. Cebula zapobiega atakom szkodników, takich jak m.in. przędziorki i mszyce, które atakują pomidory. Dodatkowo, cebula wydziela silne zapachy, które pomagają odeprzeć szkodniki.

Marchew

Sadzenie cebuli obok marchwi może pomóc w zapobieganiu atakom szkodników, takich jak m.in. cebulówka i kornik. Cebula wydziela silne zapachy, które odstraszają szkodniki, a jednocześnie nie wpływają na wzrost marchwi.

Szpinak

Sadzenie cebuli obok szpinaku może pomóc w ochronie roślin przed szkodnikami, takimi jak m.in. mszyce i przędziorki. Cebula wydziela silne zapachy, które pomagają odstraszyć szkodniki, a jednocześnie nie wpływają na wzrost szpinaku.

Kapusta

Sadzenie cebuli obok kapusty jest korzystne dla obu roślin. Cebula pomaga w zapobieganiu atakom szkodników, takich jak m.in. korniki i cebulówki, które atakują kapustę. Dodatkowo, cebula wydziela silne zapachy, które pomagają odeprzeć szkodniki.

Ogórek

Sadzenie cebuli obok ogórka jest korzystne dla obu roślin. Cebula pomaga w zapobieganiu atakom szkodników, takich jak m.in. przędziorki i mszyce, które atakują ogórki. Dodatkowo, cebula wydziela silne zapachy, które pomagają odeprzeć szkodniki.

Podsumowanie

Sadzenie cebuli obok innych roślin może pomóc w ochronie ich przed szkodnikami. Cebula wydziela silne zapachy, które pomagają odeprzeć szkodniki i jednocześnie nie wpływają na wzrost innych roślin. Warto więc pamiętać o tym, kiedy planujemy nasze ogrody i działki, aby wykorzystać korzyści, jakie może przynieść sadzenie cebuli obok innych roślin

To też może cię zainteresować: Wraca sprawa Izy z Pszczyny. Zapadła decyzja o postawieniu zarzutów dla lekarzy opiekujących się ciężarną w szpitalu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie wszyscy seniorzy dostali zwaloryzowane świadczenie. Jaki jest powód takiej sytuacji